تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش های جوانسازی صورت است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. یکی از فواید بوتاکس این است که فرد را مجبور می کند از عادات بد از جمله اخم کردن، بالا بردن پیشانی و همینطور چین های پنجه کلاغی اطراف چشم که بر اثر خندیدن به مرور زمان ایجاد می شود، دوری کند.

 تزریق بوتاکس یکی از روش های جوانسازی صورت است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. یکی از فواید بوتاکس این است که فرد را مجبور می کند از عادات بد از جمله اخم کردن دوری کند.

دکتر صفیه چعباوی زاده متخصص پوست، مو و زیبایی می باشند. جهت دریافت مشاوره از دکتر چعباوی زاده با شماره های ۸۸۲۰۹۵۵۱- ۸۸۱۹۱۹۷۵ تماس حاصل نمایید، همچنین شما عزیزان می توانید از پیج اینستاگرام دکتر چعباوی زاده دیدن فرمائید.

تاثیر بوتاکس

معمولا سه روز بعد از تزریق بوتاکس، اثر آن مشخص شده و بعد از سه هفته حداکثر تاثیر خود را بر روی محل تزریق می گذارد. تزریق بوتاکس بدون درد بوده و ممکن است در مواردی دچار کبودی شود که کاملا طبیعی بوده و نگران کننده نیست و بعد از یک هفته کاملا برطرف می شود. ضمنا فرد می تواند بعد از سه هفته تا یک ماه برای بررسی های بیشتر  مجدد به پزشک مراجعه نماید.

ماندگاری بوتاکس

بخشی از ماندگاری بوتاکس به ماده مورد مصرف مربوط می شود، معمولا استاندارد ماندگاری بوتاکس سه تا پنج ماه در فصل سرما می باشد و این زمان در ماه های گرم سال کوتاه تر می شود.

عمر بوتاکس در برخی افراد ممکن است کمتر یا بیشتر شود. آنان که متابولیسم و یا سوخت و ساز بدنشان کمتر است دوام بوتاکس بیشتر می باشد و در اشخاصی که سوخت و ساز بدنشان زیاد بوده و معمولا خیلی دیر چاق شده و افزایش وزن می گیرند و یا در محیط خیلی گرم کار می کنند این ماندگاری کاهش می یابد. همچنین در افرادی که ورزش های پر تحرک انجام می دهند، باعث می شود عمر و ماندگاری بوتاکس کم می شود.

سن مناسب برای بوتاکس

همیشه این سوال برای عموم پیش می آید که آیا سن در تزریق بوتاکس تاثیر دارد و یا سن مناسب برای تزریق بوتاکس چه زمانی می باشد؟

سن تاثیری در بوتاکس ندارد و حتی نوزادان هم بعد از تولد ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد که نیاز به تزریق بوتاکس باشد و این امر بستگی به این دارد که بوتاکس در چه قسمتی استفاده می شود و چه تاثیر درمان خواهد گذاشت. اما امروزه افراد در سنین رشد و جوانی هم ممکن است به سراغ بوتاکس بروند اما بهتر است در سنین پایین از تزریق بوتاکس استفاده نشود. بهترین سن برای تزریق بوتاکس معمولا بین سنین ۳۰ تا ۵۰ سال می باشد.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

بوتاکس زیر بغل

تعرق زیاد زیر بغل باعث ناراحتی بسیاری از افراد می شود که با این روش می توان این مشکل را به راحتی حل نمود. بوتاکس زیر بغل بدون درد بوده و عوارض جانبی ندارد و درد خفیف و کبودی مختصر ناشی از تزریق با بی حسی و گذاشتن یخ بر روی مرحله تزریق برطرف می شود. بعد از چند روز به راحتی از بوی بد و تعریق زیر بغل خلاص شده و دیگر از مشکلات آن رنج نمی برید.

چه کسانی نباید بوتاکس کنند؟

  • خانم های باردار
  • افرادی که آلرژی یا حساسیت دارند.
  • افرادی که به بیماری های عصبی دچار هستند.

سایر مطالب مرتبط

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مزایای بوتاکس را بدانید

جوانسازی پوست

راه های ارتباطی با دکتر صفیه چعباوی زاده :

درصورتی که یکی از دغدغه های شما انتخاب صحیح در انتخاب متخصص پوست ،مو و زیبایی خوب درتهران هستید. پیشنهاد ما این است که به لینک مرتبط آبی رنگ نیز برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه نمایید.

 

 

One thought on “تزریق بوتاکس

پاسخ