نکات مهم در تزریق چربی به بدن

نکات مهم در تزریق چربی به بدن

تزریق چربی یا لیپوترانسفر فرایند انتقال چربی از نقاطی از بدن به نقاطی دیگر از بدن می باشد؛ در واقع چربی هایی که استخراج می شود از مناطقی از بدن که تجمع چربی در آن زیاد است (مانند شکم و پهلو)انجام می گیرد و پس از استخراج طبق یک فراوری پروسسینگ خالص سازی شده و مواد اضافی آن جداسازی می شود و این مواد به قسمت های مورد نظر بدن تزریق می گردد، که عمدتا تزریق چربی برای حجیم سازی وفرم دهی قسمت هایی صورت و بدن کاربرد دارد که می تواند جنبه های درمانی وزیبایی داشته باشد.

نکات مهم در تزریق چربی به بدن

نکات مهم در تزریق چربی به بدن

در جنبه های درمانی تزریق چربی برای افرادی که به هر دلیلی اختلال یا مشکلی در فرم صورت و بدن آنها ایجاد شده مانند سوختگی ها و جراحات ناشی از ترکش یا تصادف که بخشی از صورت دچار اشکال فرم شده باشد با کمترین عارضه با استقاده از بافت طبیعی بدن خود فرد مورد استفاده قرار می گیرد و زیبایی قابل قبولی با مدت و ماندگاری طولانی به بیمار هدیه می کند.

تزریق چربی به بدن

تزریق چربی یک روش سریع و کم تهاجمی می باشد که با بی حسی موضعی قابل انجام می باشد ومدت ماندگاری تزریق چربی با توجه به جنس پوست ، نگهداری ومراقبت های لازم شخص مورد نظر بین ۱ تا ۳ سال می باشد.

سازگاری بدن بیمار با تزریق چربی 

برخی از روش های درمانی به گونه ای هستند که ممکن است با بدن بیمار سازگاری نداشته باشند و بدن بیمار آن را پس بزند اما در تزریق چربی همچین موضوعی وجود ندارد زیرا موادی که به ناجیه ای از بدن بیمار تزریق می کردد از بافت طبیعی بدن خود بیمار می باشد که باید گفت علاوه بر این که هیچگونه عوارضی نخواهد داشت و در عین حا بدن واکنش غیر طبیعی به بافت خود نشان نخواهد داد. چون سلول های زنده از بدن فرد استخراج می گردد و این سلول های زنده مستقیما به نقاطی دیگر از بدن تزریق می شود

افرادی که به تزریق چربی روی می آورند افرادی هستند که دچار کاهش حجم در صورت یا قسمت هایی از بدن دارند و قصد اصلاح فرم و حجم دهی در ناحیه را داشته باشند، مثلا افرادی هستند که گونه های گودی یا مسطحی دارند یا کنار شقیقه یا زیر چشم بعضی افراد گود می باشد و همچنین در رفع خط خنده و زاویه سازی فک و و فرم دهی چانه و رفع عدم تقارن صورت و جوانسازی پشت دست موثر می باشد

علل اصلی کاهش تزریق چربی

عواملی که باعث کاهش ماندگاری تزریق چربی می گردد تحت حرارت های موضعی قرار گرفتن می باشد مانند کسانی که سونا می روند یا بخورهای درمانی انجام می دهند در معرض مستقیم حرارت نور خورشید و مجاورت گرما قرار می گیرند یا در ناحیه ماساژ یا فشار زیادی را متحمل می شوند، باعث می شود چربی تزریق شده زودتر جذب گردد وحجم ناحیه کمتر می شود. که این مراقبت ها در ۱۰ روز اول اهمیت ویژه ای دارند و باید ین موضوع را در نظر گرفت که پرهیز از گرما،حرارت وفشار در پوست های عادی که مورد تزریق چربی قرار نگرفته اند نیز توصیه می گردد.

یکی از مهم ترین مراقبت هایی که در دوام هر چه بیشتر چربی تزریق شده موثر می باشد و از حرارت و فشار در ناحیه ای که تزریق چربی انجام شده پرهیز و جلوگیری گردد.

دکتر صفیه چعباوی زاده متخصص پوست، مو و زیبایی می باشند. جهت دریافت مشاوره از دکتر چعباوی زاده با شماره های ۸۸۲۰۹۵۵۱- ۸۸۱۹۱۹۷۵ تماس حاصل نمایید، همچنین شما عزیزان می توانید از پیج اینستاگرام دکتر چعباوی زاده دیدن فرمائید.

مزایای تزریق چربی

  • چربی به هر ناحیه ای از بدن قابل تزریق می باشد.
  • تزریق با بی حسی موضعی انجام می شود و هیچگونه عوارضی ندارد.
  • تزریق بافت طبیعی به بدن فرد بدون ترکیب دارو یا ماده ای اضافه
  • تزریق چربی در تمامی گروه های سنی قابل اجرا است.
  • امکان حساسیت و آلرژی وجود ندارد.
  • امکان اصلاح ناحیه پس از انجام تزریق وجود دارد.
  • به دلیل استفاده از بافت طبیعی بدن،پس از ۳ بارتزریق بطور طبیعی و مادام العمر در بدن باقی خواهد ماند.

از مزایای تزریق چربی می توان به این نکته اشاره کرد که اگر فردی پس از تزریق چربی اگر فرد احساس کند که چربی تزریق شده کم می باشد این امکان وجود دارد که در جلسه ترمیمی مجدد حجم مورد نظز اضافه گردد و اگر میزان چربی در نظر شخص اضافه به راحتی و بون هیچ  عارضه ای می توان از میزان چربی تزریق شده کاست.

با تشکر از سایت خوب دکتر صفیه چعباوی زاده ، متخصص پوست، مو وزیبایی

شما عزیزان می توانید درباره کسب اطلاعات بیشتر درباره  بهترین متخصص پوست و مو وزیبایی در تهران بر روی لینک های مربوطه کلیک فرمایید.

One thought on “نکات مهم در تزریق چربی به بدن

پاسخ

Call Now Button