پاک کردن تتو و خالکوبی با لیزر

پاک کردن تتو و خالکوبی با لیزر

در گذشته یکی از اقداماتی که انجام آن غیر ممکن بود پاک کردن تتو و خالکوبی بود. اما این روزها با استفاده از بهترین و نتیجه بخش ترین روش ها و راهکار ها می توانند این کار غیرممکن و در ظاهر محال را، ممکن کنند.

بسیاری از افراد در دوره ای از زندگی خود به دلایل مختلفی بر روی بخشی از بدن خود خالکوبی یا تتو انجام داده اند. حال بعد از مدت زمانی در صدد هستد که این خالکوبی یا تتو را پاک کنند.

یکی از روش هایی که در این زمینه می تواند کمک رسان خوبی باشد استفاده و بکار گیری از انواع لیزرهایی است که در این زمینه می تواند با کمترین عارضه و بالاترین نتیجه دهی به کم افراد بیاید.

در نوشتاری که در پیش رو دارید تصمیم داریم که در خصوص بکار گیری لیزر در جهت پاک کردن تتو و خالکوبی با لیزر اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

پاک کردن تتو و خالکوبی با لیزرپاک کردن تتو و خالکوبی با لیزر

روند انجام پاک کردن تتو و خالکوبی با لیزر بدین نحو است که متخصصین این حوزه با استفاده از برخی از لیزرها می توانند به پاکسازی آثار این دو بپردازند.

فرایند پاکسازی تتو یا خالکوبی با لیزر بدین قرار است که لیزر ها زمانی که اشعه هایی را به محل تتو یا خالکوبی می تابانند در طی جلسات مختلف می توانند رنگ دانه های تتو یا خالکوبی را از بافت پوستی جدا کنند.

البته این اتفاق در طول زمان و در طی جلسات متعدد لیزر درمانی ممکن خواهد بود.

مزایای انجام پاک کردن تتو و خالکوبی با لیزر

  • یکی از مهم ترین مزایایی که این روش دارد این است که لیزر ها هیچ گونه آسیبی به بدن وارد نمی کند. زیرا که این اشعه ها کاملا ایمن هستند و خطری برای بافت پوستی و بدن افراد ندارند.
  • این روش روشی است که می تواند در زمینه پاکسازی کمک زیادی را داشته باشد. البته این شرط را فراموش نکنید که تعداد جلسات باید رعایت شود و تا جایی که این روش پاسخگو باشد باید جلسات را ادامه دهید.
  • پاک کردن تتو و خالکوبی با لیزر بدون هیچ گونه درد و ناراحتی است. زیرا که پیش از آنکه روند پاکسازی شروع شود از انواع بی حس کننده ها کمک می گیرند تا مراجعه کننده دردی را متوجه نشود.

هزینه پاک کردن تتو و خالکوبی با لیزر

انجام لیزر درمانی برای این امر جزء روش های زیبایی محسوب می شود. بنابر این تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. از این رو افرادی که برای چنین اقدامی تصمیم دارند باید بدانند که هزینه آن کاملا باید از سوی خودشان پرداخت شود.

مراکز مختلف و متخصص پوست و مو گوناگون بسته به میزان اعتباری که دارند و بسته به میزان تخصص پزشک هزینه های مختلفی را دریافت می کنند.

البته دستگاه لیزر نیز در تعیین هزینه اثر گذار است. بنابراین باید توجه داشته باشید که هزینه در مراکز مختلف متغیر است

مهم ترین مراقبت های قبل و بعد از پاک کردن تتو و خالکوبی با لیزر

  • یکی از مهم ترین نکاتی که باید پیش از انجام لیزر در نظر داشته باشید این است که از برنزه کردن و نیز قرار گیری در معرض تابش نور خورشید اجتناب کنید. البته این نکته را باید همچنان پس از انجام لیزر نیز رعایت کنید تا آسیبی به بافت پوستی شما وارد نشود.
  • از مراقبت های بعد از انجام لیزر این است که از پماد های ترمیم کننده استفاده کنید تا محل لیزر بهبود پیدا کند و نیز عفونتی در این ناحیه رخ ندهد.
  • اگر عفونتی در محل مشاهده کردید باید هرچه سریع تر به پزشک خود اطلاع دهید. البته این عارضه بسیار کم اتفاق می افتد.

دکتر صفیه چعباوی زاده متخصص پوست، مو و زیبایی می باشند. جهت دریافت مشاوره از دکتر چعباوی زاده با شماره های 88209551- 88191975 تماس حاصل نمایید، همچنین شما عزیزان می توانید از پیج اینستاگرام دکتر چعباوی زاده دیدن فرمائید.

چکیده مطلب

در پایان امید است که تمامی اطلاعات ارائه شده بتواند روشنگر مسیر شما باشد و بتوانید با کمک گرفتن از روش لیزر برای پاکسازی تتو و خالکوبی خود اقدام کنید.

البته این نکته را باید در پیش چشم و نظر خود داشته باشید که مراکز زیادی برای انجام پاکسازی تتو و خالکوبی با لیزر به ارائه خدمات می پردازند. اما شما باید نهایت وسواس و دقت را در هنگام گزینش مرکز درمانی داشته باشد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

بسیاری از مراکز، خدماتی تخصصی را در این زمینه ارائه می کنند و از پرسنل و متخصصین خبره کمک می گیرند.

باید بگوییم که این شمائید که باید در برابر سلامتی بدنی خود مسئولانه رفتار کنید.

اگر شما نیز به دنبال بهترین متخصص پوست و مو در تهران هستید می توانید از لینک مربوطه کمک بگیرید.

دکتر صفیه چعباوی زاده

دکتر صفیه چعباوی زاده، متخصص پوست و مو و زيبایی در تهران مشغول به فعالیت هستند. ایشان عضو انجمن متخصصین پوست ايران با 20 سال سابقه در درمان بیماری های پوست و مو نیز می باشند. ارتباطی نزدیک با اساتید دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی دنيا دارند. تجربه موفق تربيت تيم جراحی مجرب در زمينه كاشت مو و استفاده از تكنولوژی های روز دنيا دارد.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه