اندولیفت چیست و چگونه عمل می کند؟

آنچه می خوانید...

اندولیفت یکی از روش های جوانسازی پوست است که با حداقل تهاجم نتایجی همانند لیفت صورت با جراحی را به ما می دهد. این روش جوانسازی پوست بدون هیچگونه برشی انجام می شود و به همین دلیل پس از آن نیاز به گذراندن دوران نقاهت نیست و هیچگونه اثری از جای زخم باقی نمی ماند. در ادامه ی این مقاله به نحوه تاثیرگذاری این لیزر و مزایا و کاربرد های آن خواهیم پرداخت.

اندولیفت

اندولیفت چگونه کار می‌کند؟

اندولیفت یک روش لیفت و بالا بردن اجزای صورت است که باید توسط بهترین متخصص پوست و مو انجام شود تا اثربخشی بهتری داشته باشد. این متد جدید بدون نیاز به بیهوشی و بی حسی پوست را بالا کشیده و با حداقل تهاجم بهترین تاثیر را روی پوست می گذارد. دستگاه اندولیفت لیزری است که دارای طول موج ۱۴۷۰ نانومتر بوده و با تاثیر بسیار زیاد خود بر آب و چربی بافت های پوست کمی تواند چین و چروک ها و افتادگی پوست را از بین ببرد و نتیجه ای مشابه نتیجه لیفت صورت برای ما به ارمغان بیاورد.

در اندولیفت پرتو های خارج شده از لیزر به باریکی تار مو بوده و بر خلاف لیزر مو های زائد به عمق پوست وارد می شوند. این پرتو ها با عملکرد خود می توانند سبب تجزیه ی چربی ها شده و فرم اسکلت پروتئینی بافت را تغییر دهند.

فیبر های نازک وارد شده به پوست به محل دقیق بافت های عمقی پوست نفوذ کرده و در آن جا عملکرد خود را آغاز می کنند. این پرتو ها روی بافت های عمیق پوست متمرکز می شوند و نتایج زیر را به ما می دهند:

این لیزر می تواند با تاثیری که بر چربی سوزی دارند باعث شود بسیاری از چروک ها از بین رفته و افتادگی پوست که در اثر جمع شدن چربی ها در زیر آن است بر طرف گردد. همچنین از این روش می توان برای رفع چروک های گردن یا رفع افتادگی بازو ها نیز استفاده کرد.

اندولیفت چگونه عمل می کند

این لیزر ها به خاطر شرایطی که در لایه های پوست ایجاد می کنند باعث ایجاد کلاژن که یکی از اصلی ترین فاکتور های جوانسازی پوست است می شوند. کلاژن ها با عملکرد خود سبب بالا رفتن استحکام در پوست فرد می شوند. در اثر لیزر وارد شده به پوست یک سری سوخت و ساز ها در پوست صورت می گیرد که باعث شادابی پوست می شود.

زمانی که لیزر وارد پوست می شود نوعی تبدیل انرژی نوری به گرمایی خواهیم داشت. زمانی که بافت گرم می شود سایر اجزا با خونرسانی و زیاد کردن رگ ها اقدام به کاهش دما می نمایند و همین کار سبب ترمیم مشکلات پوستی می شود. بالا رفتن سوخت و ساز در اثر لیزر ها سبب می شود حجم بافت های چربی و لنفاوی کاهش یابد. اندولیفت با تاثیراتی که می گذارد کانتورینگ پوست را به همراه خواهد داشت.

عملکرد لیزر اندولیفت

اندولیفت که یک روش زیبایی پوست است روی بافت های چربی و بافت های پیوندی تاثیر می گذارد. پوست از سه لایه تشکیل شده است: اپیدرم، درم و هیپودرم. درم لایه میانی پوست می باشد که بافت های پیوندی و کلاژن و چربی پوست و تمام عروق خونی در آن قرار گرفته اند. اشعه لیزر با طول موجی معادل ۱۴۷۰ نانومتر وارد لایه درم شده و توسط بافت های پیوندی و عروق جذب می شود. این اشعه سبب گرم شدن این ناحیه شده و دما را بالا می برد اما این موضوع بر بافت های دیگر ضرری وارد نمی کند. در واقع هدف این لیزر تاثیر بر بافت های هدف و عدم آسیب رساندن به دیگر بافت هاست.

اندولیفت چیست

مزایای اندولیفت

بدون زدن برش روی پوست و با حداقل تهاجم

ایمن بودن روش

تاثیرگذاری در یک جلسه

بدون نیاز به بیهوشی

کم بودن هزینه نسبت به دیگر روش های جوانسازی

بدون خونریزی و جای زخم و بخیه

عملکر موضع با دقت بالا

مهم ترین ویژگی اندولیفت

مهم ترین ویژگی اندولیفت کم تهاجمی بودن آن است. عملکرد اندولیفت شبیه به عملکرد لیزر های لیپولیز است که در آن بافت چربی در نواحی دیگر بدن مانند شکم و پهلو ها از بین می رود. در لیپولیز از میله هایی نازک با نام کانولا استفاده می شود که سر آن دارای سوراخ های ریز برای بیرون کشیدن چربی ها از طریق ساکشن است. در لیزر اندولیفت به جای کانولا از میکروفیبر استفاده شده است که ضخامت آن ۲۰۰ میکرون بوده و مانند یک نخ کلفت است. این میکروفیبر ها در ضخامت های بالا تری نیز وجود دارند که با توجه به این که منطقه درمانی ما کجا است مورد استفاده قرار می گیرند. اما در کل این روش غیر تهاجمی می باشد و بدون زدن برش روی پوست انجام می گردد.

اثرات اندولیفت

اندولیفت یک روشی است که می تواند با تاثیر روی عمق یا سطح پوست با توجه به تشخیص پزشک تاثیر بگذارد و در ناحیه تخریب هایی کنترل شده ایجاد کند. این کار سبب می شود یک بافت فیبروزی در ناحیه ایجادگردد، بافت فیبروزی بافتی است که زمان آسیب رسیدن به یک بافت به عنوان بافت جایگزین ایجاد می شود و بدن را وادار به تولید کلاژن و ترمیم اسکلت پوستی می کند که نتیجه آن جوانسازی و لیفت پوست است.

اساس کار لیزر اندولیفت انتخابی بودن میزان ورود و تخریب است که اگر این کار توط بهترین متخصص پوست و مو انجام شود قطعا بدون وارد کردن هیچ گونه آسیبی به بافت ها و سلول های اطراف انجام خواهد شد. ورود میکروفیبر ها به پوست سبب از بین رفتن چربی و خروج آن از بافت می شود و بلافاصله پس از لیزر پوست سفت شده و به سمت بالا هدایت می شود.

اندولیفت چیست و چگونه عمل می کند؟

این روش یک متد با تاثیر طولانی مدت است زیرا بر روی کلاژن تاثیر گذاشته و سبب تولید و بازیابی آن ها می شود. بنابراین تاثیر این روش همانند لیفت با نخ است اما در عوض با حداقل تهاجم و درد و خونریزی می باشد. بخشی از نتیجه ی انجام اندولیفت بلافاصله پس از لیزر قابل مشاهده است اما بخشی دیگر به دلیل این که پوست دائما در حال بازسازی است در دراز مدت خود را نشان می دهد. یعنی عملیات ترمیم روز به روز زیاد می شود و هر روز فرد شاهد بهبود وضعیت است.

کاربرد های اندولیفت

اندولیفت برای از بین بردن چربی در نواحی مختلفی استفاده می شود که در ادامه این نواحی را نام خواهیم برد:

  1. نواحی پایین پلک ها
  2. چانه، غبغب و گردن
  3. خط فک و گونه
  4. افتادگی های اطراف لب ها

در حالت کلی می توان از این روش برای از بین بردن تمام چروک ها و در هر ناحیه برای هم خانم ها و هم آقایان استفاده کرد. 

نتیجه گیری

اندولیفت یک روش جوانسازی برای پوست است که بیشتر برای نواحی صورت و گردن استفاده می شود. این روش می تواند حتی برای نواحی اطراف ناف، ران و زانو، مچ پا و باسن و لگن نیز استفاده شود.  روش اندولیفت می تواند به صورت ترکیبی و همراه با انواع تزریقات مانند تزریق فیلر خط اخم، بوتاکس، مزوتراپی، تزریق ژل لب و هایفوتراپی نیز استفاده شود.

اشتراک گذاری مطلب: 

دکتر صفیه چعباوی زاده

متخصص پوست و مو 20 سال سابقه در درمان بیماری های پوست و مو تربيت تيم جراحي مجرب در زمينه كاشت مو و استفاده از تكنولوژي های روزدنيا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 16 =

آنچه می خوانید