سابسیژن

آنچه می خوانید...

سابسیژن

سابسیژن چیست؟

روند درمانی سابسیژن کدامند؟

سابسیژن چه مزایایی دارد؟

آیا انجام سابسیژن خطرات و پیامد های منفی در پی دارد؟

در طول دهه های اخیر یکی از مهم ترین اقداماتی که از سوی پزشکان متخصص پوست و زیبایی انجام می شود اقداماتی برای زیبایی بیشتر پوست است.

روش های مختلفی برای از بین بردن مشکلات پوستی و نیز بهبود کیفیت وزیبایی پوست بکار گرفته میش ود که یکی از آنها سابسیژن است.

سابسیژن

سابسیژن

سابسیژن به روشی گفته می شود که در طی آن اقدامات خاصی روی پوست صورت انجام می شود و به بهبود کیفیت پوست کمک می کند.

در این روش با بکارگیری سرنگ هایی مخصوص می توانند اقدامات درمانی و زیبایی را انجام دهند.

روند انجام سابسیژن

این روش که بیشتر زیبایی و جوانسازی پوست محسوب می شود مراحلی دارد که باید طی شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

روند انجام بدین قرار است:

 • ابتدا پزشک متخصص پوست و مو محل مورد نظر را بی حس می کند تا دردی متوجه بیمار نشود. به این منظور از انواع بی حس کننده های موضعی استفاده می کنند.
 • بعد از اینکه محل بی حس شد سوزنی وارد زیر بافت پوستی می شود و با حرکات رفت و برگشتی سوزن که از سوی پزشک انجام می شود تمامی زخم هایی که آثارش در روی صورت مانده است از بین می رود.

*البته نحوه وارد شدن سوزن زیر بافت پوستی نیز بسیار مهم است. زیرا که روند درمان باید به درستی انجام شود. پزشکان در سابسیژن سوزن را به طور خوابیده و مماس با سطح پوست وارد پوست می کنند.

مزایای انجام سابسیژن

این روش جزء بهترین و کارآمد ترین روش هایی است که این روزها انجام می شود. درواقع ثمر بخشی این روش بسیار محسوس و قابل مشاهده است. از جمله مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. از بین رفتن محل زخم هایی که در طی آبله مرغان روی سطح پوست افراد ایجاد شده است.
 2. از بین رفتن محل جوش هایی که در گذشته روی پوست ایجاد شدند و به شکل فرورفتگی باقی ماندند.
 3. از بین رفتن چروک هایی که در نواحی دور لب ایجاد شدند. به این خطوط اصطلاحا می گویند خط لبخند.
 4. خطوطی عمیق که روی پوست ایجاد شده اند نیز با این روش درمانی کاملا قابل درمان است.
 5. از بین رفتن انواع اسکار ها
 6. رفع تمامی آثار آکنه

آیا انجام سابسیژن خطراتی در پی دارد؟

سابسیژن از جمله روش هایی است که در طول تمام مدت زمانی که بر روی طیف گسترده ای افراد انجام شده است هیچ گونه مشکل یا پیامد ناگواری را برای افراد پدید نیاورده است.

بنابراین می توانید با بکار گیری این روش درمانی به بهبود وضعیت پوست و زیبایی خود کمک کنید.

البته باید توجه داشته باشید که این روش در طول انجام ممکن است که موجب خونریزی هایی شود. اما این خونریزی ها کاملا طبیعی است. برای مثال افرادی که تحت جراحی های مختلف قرار می گیرند قطعا خون ریزی هایی را تجربه خواهند کرد. بر همین اساس این روش زیبایی نیز اقتضات خود را دارد و نباید نگران باشید.

ذکر نکاتی در زمینه سابسیژن

 1. در طول روند انجام سابسیژن زنان نباید هیچ گونه آرایش یا موادی مانند کرم ها و مرطوب کننده های مختلف روی پوست صورت داشته باشند.
 2. این روش درمانی و زیبایی برای آقایان نیز کاربرد خواهد داشت. در بسیاری از موارد مردان نیز از این روش درمانی برای بهبود وضعیت پوستی کمک می گیرند.
 3. تعداد جلسات سابسیژن برای هر کدام از افراد متغیر است زیرا که بسته به میزان مشکلاتی که پوست افراد دارد باید تعداد جلسات مشخصی سابسیژن انجام شود تا نتیجه دهی داشته باشد.
 4. محلی که سوزن سابسیژن وارد پوست می شود تقریبا تا دو روی یا ۴۸ ساعت باید پانسمانی روی آن قرار گیرد تا زخم ها بهبود پیدا کنند.

مراقبت های بعد از انجام سابسیژن

 • تا دو سه روز بعد از انجام سابسیژن نباید از داروهایی استفاده کنید که جریان خون را رقیق می کنند.
 • تا دو سه روز بعد از انجام سابسیژن نباید هیچگونه فشاری به نواحی صورت وارد شود. بنابراین توصیه می کنیم که حتما در هنگام خواب در حالتی بخوابید که صورت تان فشاری متحمل نشود.
 • تا دو سه روز انجام فعالیت های پر فشار و ورزش های حرفه ای ممنوع است. زیرا که موجب افزایش جریان خون می شود و مشکلاتی را برای افراد ایجاد می کند.

دکتر صفیه چعباوی زاده متخصص پوست، مو و زیبایی می باشند. جهت دریافت مشاوره از دکتر چعباوی زاده با شماره های ۸۸۲۰۹۵۵۱- ۸۸۱۹۱۹۷۵ تماس حاصل نمایید، همچنین شما عزیزان می توانید از پیج اینستاگرام دکتر چعباوی زاده دیدن فرمائید.

در پایان به عنوان سخن پایانی باید این نکته را به عزیزان و همرهان همیشگی مان یادآور شویم که سابسیژن یکی از اقدامات زیبایی است که باید از سوی بهترین متخصصین این حوزه انجام شود. زیرا علیرغم فرایند ساده ای که دارد اما از حساسیت بالایی برخوردار است. در اینجا صرفا تجربه و مهارت پزشک است که می تواند موفقیت نتیجه درمان را تضمین کند.

خوش بختانه کم نیستند آمار پزشکانی که در این زمینه تخصص بالایی دارند و می توانند بهترین برنامه درمانی را طراحی کنند.

اگر شما نیز به دنبال بهترین متخصص پوست و مو در تهران هستید می توانید از لینک مربوطه کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مطلب: 

دکتر صفیه چعباوی زاده

متخصص پوست و مو 20 سال سابقه در درمان بیماری های پوست و مو تربيت تيم جراحي مجرب در زمينه كاشت مو و استفاده از تكنولوژي های روزدنيا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =

آنچه می خوانید