ساخت فولیکول مو از سلولهای بنیادی 

ساخت فولیکول مو از سلولهای بنیادی 
آنچه می خوانید...

ساخت فولیکول مو از سلولهای بنیادی

پژوهشگران یک موسسه پژوهشی در آمریکا موهایی با ظاهر طبیعی با منشا سلولهای بنیادی القایی (iPSCs) انسانی ساخته اند که می تواند انقلابی در صنعت رشد مو ایجاد کند.
بر اساس مقاله ای که دیروز ۲۷ ژوئن در نشست سالانه انجمن بین المللی سلول های بنیادی (ISSCR) ارائه شد و جایزه مریت (Merit Award) را دریافت کرد منشا این مو، سلولهای نامحدود iPSCs انسانی برگرفته از سلولهای پاپیلا پوستی (dermal papilla) می باشد.

ساخت فولیکول مو از سلولهای بنیادی 
ساخت فولیکول مو از سلولهای بنیادی

پاپیلا پوستی سلولهای مقیم فولیکولهای مو هستند که کنترل ضخامت و طول مو را بر عهده دارند. در سال ۲۰۱۵ دانشمندان توانسته بودند با کاشت این سلولها در زیر پوست موش، مو با منشا انسانی را رشد دهند ولی این فرایند غیر قابل کنترل بود.
ولی این بار این فرایند به صورت کاملن کنترل شده است و با ساخت یک چارچوب تجزیه پذیر که جهت رشد مو را مشخص می کند و به اتصال سلولهای بنیادی کمک می کند قابل استفاده برای انسان باشد.

شما می توانید درباره کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های کاشت مو و همچنین  بهترین متخصص پوست و مو وزیبایی در تهران بر روی لینک های مربوطه کلیک فرمایید

با تشکر از سایت دکتر صفیه چعباوی زاده متخصص پوست،مو وزیبایی

اشتراک گذاری مطلب: 

دکتر صفیه چعباوی زاده

متخصص پوست و مو 20 سال سابقه در درمان بیماری های پوست و مو تربيت تيم جراحي مجرب در زمينه كاشت مو و استفاده از تكنولوژي های روزدنيا

مطالب مرتبط

2 پاسخ

  1. سلام براى تزریق سلولهاى بنیادى به مو و سایر نقاط بدن خواستم اطلاعات بگیرم. کارتون کجا انجام میشه؟ ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

آنچه می خوانید