سوالات متداول کاشت ابرو

آنچه می خوانید...

کاشت ابرو یکی از روش های امروزی برای افزایش حجم ابرو در کسانی می باشد که ابروهایشان موی کمی داشته یا بسیار نازک است. این روش از طریق برداشت گرافت از پشت سر انجام می شود و در نواحی لازم این گرافت ها کاشته می شوند. در مورد این روش سوالات زیادی وجود دارد که در ادامه به پاسخ چند نمونه از این سوالات توسط بهترین دکتر پوست و مو خواهیم پرداخت.

دلایل ریزش ابرو چیست؟


ممکن است هرگونه مشکل یا تغییر فیزیکی یا شیمیایی در بدن افراد سبب کاهش ابرو ها و ریزش آن ها شود. همچنین در زنان به دلیل برداشتن مداوم ابرو، ابرو ها کم پشت می شوند. گاهی نیز می توان گفت وجود بیماری های خاص، قرار گرفتن تحت اشعه، شیمی درمانی یا مصرف دارو های خاص عامل ریزش مو می باشند. به عنوان یکی دیگر از دلایل ریزش مو می توان به ریزش مو در اثر بالا رفتن سن اشاره نمود.

چه کسانی کاندیدای اصلی کاشت ابرو هستند؟


افرادی که دارای مو های نازک و کم پشت می باشند و احساس می کنند این موضوع زیبایی ظاهریشان را از بین برده است می توانند کاشت ابرو انجام دهند. البته برای این که کاشت ابرو انجام شود فرد نباید به بیماری های خونی مبتلا باشد.

کاشت ابرو با چه تکنیکی انجام می شود؟


برای کاشت ابرو و کاشت مو دو تکنیک وجود دارد که به طور معمول از آن ها استفاده می شود، روش های FIT و FUT

آیا کاشت ابرو نیاز به بیهوشی دارد؟


کاشت ابرو نیاز به بیهوشی ندارد و فقط کافی است بی حسی موضعی برای فرد انجام شود. در حین انجام کاشت بیمار کاملا هوشیار می باشد.

مدت زمان مورد نیاز برای کاشت ابرو چقدر است؟


عمل کاشت ابرو یک عمل سر پایی است که برای انجام آن حدودا ۶ ساعت زمان نیاز می باشد. این مدت زمان بر اساس عوامل مختلفی برای هر کس تغییر می کند. گاهی برای برخی افراد با توجه به تعداد گرافت ها این مدت زمان کمتر یا بیشتر می شود.

نحوه انجام کاشت ابرو چگونه است؟


 با توجه به متد های مختلف کاشت ابرو روش کار متفاوت می باشد اما در هر روش ابتدا از سر مو های سالم و ضخیم برداشته می شود سپس از فولیکول آن ها برای کاشت استفاده می گردد. فولیکول ها توسط میکروسکوپ های مخصوص تقسیم بندی می شوند. کاشت ابرو به صورت تار به تار بوده و به جهت ابرو کاشته می شود تا پس از رشد ظاهری زیبا و طبیعی داشته باشد.

مدت زمانی که برای ریکاوری پس از کاشت ابرو نیاز است چقدر است؟


کاشت ابرو یکی از روش هایی است که در آن از ابزار ها و وسایل به روز استفاده می شود و فرد بعد از دو روز می تواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد. البته محدودیت هایی برای انجام فعالیت های سنگین ورزشی وجود دارد.

بعد از کاشت ابرو چه کار هایی باید انجام دهیم؟


بعد از انجام کاشت لازم است تا چند روز سر خود را پایین نگه ندارید و زمان شستشوی صورت روی ابرو های خود دست نکشید. بهتر است هنگام خواب دو بالشت زیر سر خود قرار دهید و تا مدتی ورزش های سنگین انجام ندهید. یکی دیگر از اقدامات لازم این است که زیر آفتاب قرار نگیرید و حتما از

پس از گذشت چه مدتی می توان نتایج کاشت ابرو را مشاهده کرد؟


برای مشاهده ی نتایج نهایی کاشت ابرو لازم است حداقل ۴ تا ۶ ماه صبر کنید. اولین اتفاقی که پس از کاشت ابرو می افتد ریزش ابرو پس از یک هفته است که اصلا نیازی به نگرانی نیست و پس از یک دوره ریزش، مو های جدیدی رشد می کنند. نتایج نهایی کاشت ابرو پس از ده ماه قابل مشاهده است.

آیا کاشت ابرو عوارض جانبی خاصی دارد؟


به طور کلی جراحی کاشت ابرو نوعی جراحی زیبایی با کمترین عوارض است که باعث بهبود ظاهر ابرو ها می شود. زمانی که کاشت ابرو انجام می شود فرد تا چند روز ممکن است علائم طبیعی مانند التهاب و خارش و ورم داشته باشد. گاهی ممکن است در این ناحیه شاهد خون مردگی تا چند روز باشید که ممکن است این خون مردگی به اطراف چشم نیز برسد.

هزینه کاشت ابرو به چه صورت است؟


هزینه کاشت ابرو طبیعی را می توان در جلسه ی مشاوره پیش از عمل از پزشک سوال کرد زیرا با توجه به گرافت های کاشته شده هزینه ی آن متفاوت می باشد. همچنین بر اساس کلینیکی که انتخاب می کنید و دکتر های متفاوت این هزینه متفاوت خواهد بود.

 آیا امکان برداشتن ابرو ها پس از کاشت وجود دارد؟


بله برداشتن ابرو پس از چند ماه هیچ مشکلی ندارد و معمولا پزشک به شما این اجازه را می دهد. همچنین رنگ کردن ابرو پس از کاشت نیز بلامانع است.

کاشت ابرو چند جلسه نیاز دارد؟


کاشت ابرو در یک جلسه انجام می شود زیرا وسعت محل کاشت کم است و در یک روز تمام می شود.

آیا ممکن است پس از کاشت ابرو ریزش داشته باشیم؟


بله این موضوع ممکن است اتفاق بیافتد اما جای نگرانی نیست، زیرا دوباره این مو ها رشد خواهند کرد.

آیا بعد از انجام کاشت ابرو می توان استخر رفت؟


خیر بهتر است پس از کاشت تا مدت زمان مشخصی به استخر و سونا نروید و حتما پس از بهبودی کامل با مشورت پزشک به استخر بروید.

برای کاشت ابرو گرافت ها از کدام قسمت برداشته می شوند؟


معمولا گرافت های لازم برای کاشت ابرو از پشت سر برداشته می شوند اما گاهی با توجه به نیاز پزشک ممکن است این گرافت ها از ناحیه ران یا پشت گوش که دارای مو های نازک است برداشته شوند.

تعداد گرافت لازم برای کاشت ابرو چقدر است؟


تعداد گرافت ها برای همه یکسان نیست و با توجه به شدت ریزش ابرو و خالی بودن آن مشخص می گردد. معمولا این تعداد از ۵۰ تا ۱۰۰ عدد تار مو می باشد اما باز هم نمی توان قطعی تعیین نمود.

آیا پس از کاشت ابرو می توان ورزش یا کار کرد یا نیاز به گذشت دوران نقاهت است؟


ممکن است پس از کاشت ابرو احساس درد یا خارش داشته باشید اما این موضوع خیلی آزار دهنده نبوده و ممانعتی برای شما ایجاد نمی کند.

آیا پس از کاشت ابرو فرد در کلینیک بستری می شود؟


این عمل در کلینیک انجام شده و به صورت سرپایی است و هرگز نیازی به بستری شدن نیست و پس از ۲ روز فرد می تواند همه ی کار های روزانه خود را انجام دهد.

آیا دارو های موجود در بازار به رشد ابرو کمک می کنند؟


گاهی ممکن است پزشک پس از معاینه این دارو ها را تجویز کند که در این صورت ممکن است نتیجه ی خوبی بدهد اما گاهی پزشک پس از معاینه به شما می گوید این دارو ها برای شما تاثیری ندارند.

آیا کاشت ابرو برای پوشاندن بخیه ی روی ابرو گزینه ی مناسبی است؟


بله این کار می تواند سبب رویش ابرو در این ناحیه شده و همچنین باعث شود روی محل بخیه پوشانده شود.

آیا امکان کاشت ابرو روی تاتو وجود دارد؟


بله امروزه یکی از راه های پوشاندن تاتو ابرو انجام کاشت ابرو است البته لازم است این کار توسط بهترین متخصص پوست و مو انجام شود.

مراقبت های پس از کاشت ابرو شامل چه کار هایی است؟


در صورت پانسمان کردن ناحیه لازم است بهداشت این ناحیه رعایت شود و هنگام شستشو آب به این محل نخورد. تا دو روز از رفتن به حمام اجتناب کنید. بهتر است برای اطلاعات بیشتر به مقاله ی مراقبت های پس از کاشت ابرو مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری مطلب: 

دکتر صفیه چعباوی زاده

متخصص پوست و مو 20 سال سابقه در درمان بیماری های پوست و مو تربيت تيم جراحي مجرب در زمينه كاشت مو و استفاده از تكنولوژي های روزدنيا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 9 =

آنچه می خوانید