لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد
آنچه می خوانید...

لیزر موهای زائد

لیزر در بین آقایان و خانم ها بسیار مورد استقبال است. اما بیشتر خانم ها با مشکل موهای زائد روبرو هستند و داشتن موهای زائد و ضخیم برای آنها بسیار ناخوشایند است. علت اصلی اهمیت به این موهای زائد در افراد، تاثیری است که روحیه فرد از اجتماع می گیرد و انتظار می رود موهای مردانه در چهره و اندام خانم ها دیده نشود. به این موهای زائد اصطلاحا هیرسوتیسم اطلاق می شود.

لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد

چگونگی ایجاد موهای زائد

نگرانی که ممکن است در افراد با موهای زائد ضخیم ایجاد شود این است که آیا دچار مشکل داخلی هستند یا خیر؟

در برخی موارد ممکن است تشکیل موهای زائد بر اثر اختلالات هورمونی باشد. مهم ترین عامل ایجاد مو در بدن خانم ها و آقایان هورمون های مردانه ای است که تستسترون نام دارد.  این هورمون بر ریشه مو تاثیر می گذارد و موهای نازک را تبدیل به موهای ضخیم می کند. در مورد خانم ها که این هورمون به مقدار کمتری از مردان، در بدنشان وجود دارد، به علت اختلال در میزان ترشح این هورمون، افزایش یابد که این امر باعث ایجاد موهای ضخیم می شود.

در برخی موارد دلیل ضخیم شدن موها افزایش هورمون نیست اما ممکن است حساسیت بدن به این هورمون ها بالا رفته و استعداد ریشه های مو را برای جذب این هورمون افزایش می دهد.

درمان موهای زائد

بهترین روش در عصر امروز برای درمان موهای زائد ، لیزر است که حتما باید توسط متخصص انجام گیرد.

توصیه های قبل از لیزر

  • قبل از لیزر حتما ۲۴ ساعت قبل از انجام لیزر ، موها شیو شود به طوری که موها اندکی از پوست خارج شده باشد تا لیزر به خوبی انجام شود.
  • قبل از لیزر به هیچ وجه از اپیلاسیون و یا موچین استفاده نشود و کسایی که آفتاب و یا سولار گرفته اند باید یک ماه از زمان آن گذشته باشد.

دکتر صفیه چعباوی زاده متخصص پوست، مو و زیبایی می باشند. جهت دریافت مشاوره از دکتر چعباوی زاده با شماره های ۸۸۲۰۹۵۵۱- ۸۸۱۹۱۹۷۵ تماس حاصل نمایید، همچنین شما عزیزان می توانید از پیج اینستاگرام دکتر چعباوی زاده دیدن فرمائید.

توصیه های بعد از لیزر

  • بعد از لیزر حتما از پماد کلومازول استفاده شود.
  • اگر خشکی روی پوست احساس شد و یا خارش داشتید، حتما ویتامین AD استفاده شود.
  • تا سه ساعت هم به ناحیه های مورد نظر آب زده نشود.

دو هفته بعد از لیزر، موها شروع به ریزش می کند و  نتیجه دلخواه قابل مشاهده خواهد بود.

دوره درمانی لیزر

دوره لیزر در افراد مختلف، متفاوت است و معمولا بین ۶ تا ۱۲ جلسه است و فاصله هر دوره یک ماه تا ۴۵ روز می باشد.

بهترین روش لیزر موهای زائد

  • بهترین انواع آن بر اساس نوع پوست فرد متفاوت است. از الکساندرایت (الکس) تا Nd: YAG و … می توان نام برد. معمولا برای پوست سفید از الکس استفاده می شود و اگر تیره تر باشد از Nd: YAG و دایود استفاده می شود.
  • دستگاه های لیزر بر اساس برندشان متفاوت هستند و برای مشاوره باید حتما به متخصص برای انجام لیزر مراجعه شود.
  • در نتیجه لیزر به عنوان بهترین راه حل برای موهای زائد می تواند در مدت زمان مشخص فرد را به نتیجه دلخواه برساند.

اگر شما یه دنبال یک متخصص پوست ،مو و زیبایی خوب در تهران می گردید جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از لینک آبی رنگ کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مطلب: 

دکتر صفیه چعباوی زاده

متخصص پوست و مو 20 سال سابقه در درمان بیماری های پوست و مو تربيت تيم جراحي مجرب در زمينه كاشت مو و استفاده از تكنولوژي های روزدنيا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 19 =

آنچه می خوانید