نکات مهم در تزریق چربی به بدن

نکات مهم در تزریق چربی به بدن
آنچه می خوانید...

نکات مهم در تزریق چربی به بدن

تزریق چربی یا لیپوترانسفر فرایند انتقال چربی از نقاطی از بدن به نقاطی دیگر از بدن می باشد؛ در واقع چربی هایی که استخراج می شود از مناطقی از بدن که تجمع چربی در آن زیاد است (مانند شکم و پهلو)انجام می گیرد و پس از استخراج طبق یک فراوری پروسسینگ خالص سازی شده و مواد اضافی آن جداسازی می شود و این مواد به قسمت های مورد نظر بدن تزریق می گردد، که عمدتا تزریق چربی برای حجیم سازی وفرم دهی قسمت هایی صورت و بدن کاربرد دارد که می تواند جنبه های درمانی وزیبایی داشته باشد.

نکات مهم در تزریق چربی به بدن

در جنبه های درمانی تزریق چربی برای افرادی که به هر دلیلی اختلال یا مشکلی در فرم صورت و بدن آنها ایجاد شده مانند سوختگی ها و جراحات ناشی از ترکش یا تصادف که بخشی از صورت دچار اشکال فرم شده باشد با کمترین عارضه با استقاده از بافت طبیعی بدن خود فرد مورد استفاده قرار می گیرد و زیبایی قابل قبولی با مدت و ماندگاری طولانی به بیمار هدیه می کند.

تزریق چربی به بدن

تزریق چربی یک روش سریع و کم تهاجمی می باشد که با بی حسی موضعی قابل انجام می باشد ومدت ماندگاری تزریق چربی با توجه به جنس پوست ، نگهداری ومراقبت های لازم شخص مورد نظر بین ۱ تا ۳ سال می باشد.

سازگاری بدن بیمار با تزریق چربی 

برخی از روش های درمانی به گونه ای هستند که ممکن است با بدن بیمار سازگاری نداشته باشند و بدن بیمار آن را پس بزند اما در تزریق چربی همچین موضوعی وجود ندارد زیرا موادی که به ناجیه ای از بدن بیمار تزریق می کردد از بافت طبیعی بدن خود بیمار می باشد که باید گفت علاوه بر این که هیچگونه عوارضی نخواهد داشت و در عین حا بدن واکنش غیر طبیعی به بافت خود نشان نخواهد داد. چون سلول های زنده از بدن فرد استخراج می گردد و این سلول های زنده مستقیما به نقاطی دیگر از بدن تزریق می شود

افرادی که به تزریق چربی روی می آورند افرادی هستند که دچار کاهش حجم در صورت یا قسمت هایی از بدن دارند و قصد اصلاح فرم و حجم دهی در ناحیه را داشته باشند، مثلا افرادی هستند که گونه های گودی یا مسطحی دارند یا کنار شقیقه یا زیر چشم بعضی افراد گود می باشد و همچنین در رفع خط خنده و زاویه سازی فک و و فرم دهی چانه و رفع عدم تقارن صورت و جوانسازی پشت دست موثر می باشد

علل اصلی کاهش تزریق چربی

عواملی که باعث کاهش ماندگاری تزریق چربی می گردد تحت حرارت های موضعی قرار گرفتن می باشد مانند کسانی که سونا می روند یا بخورهای درمانی انجام می دهند در معرض مستقیم حرارت نور خورشید و مجاورت گرما قرار می گیرند یا در ناحیه ماساژ یا فشار زیادی را متحمل می شوند، باعث می شود چربی تزریق شده زودتر جذب گردد وحجم ناحیه کمتر می شود. که این مراقبت ها در ۱۰ روز اول اهمیت ویژه ای دارند و باید ین موضوع را در نظر گرفت که پرهیز از گرما،حرارت وفشار در پوست های عادی که مورد تزریق چربی قرار نگرفته اند نیز توصیه می گردد.

یکی از مهم ترین مراقبت هایی که در دوام هر چه بیشتر چربی تزریق شده موثر می باشد و از حرارت و فشار در ناحیه ای که تزریق چربی انجام شده پرهیز و جلوگیری گردد.

دکتر صفیه چعباوی زاده متخصص پوست، مو و زیبایی می باشند. جهت دریافت مشاوره از دکتر چعباوی زاده با شماره های ۸۸۲۰۹۵۵۱- ۸۸۱۹۱۹۷۵ تماس حاصل نمایید، همچنین شما عزیزان می توانید از پیج اینستاگرام دکتر چعباوی زاده دیدن فرمائید.

مزایای تزریق چربی

  • چربی به هر ناحیه ای از بدن قابل تزریق می باشد.
  • تزریق با بی حسی موضعی انجام می شود و هیچگونه عوارضی ندارد.
  • تزریق بافت طبیعی به بدن فرد بدون ترکیب دارو یا ماده ای اضافه
  • تزریق چربی در تمامی گروه های سنی قابل اجرا است.
  • امکان حساسیت و آلرژی وجود ندارد.
  • امکان اصلاح ناحیه پس از انجام تزریق وجود دارد.
  • به دلیل استفاده از بافت طبیعی بدن،پس از ۳ بارتزریق بطور طبیعی و مادام العمر در بدن باقی خواهد ماند.

از مزایای تزریق چربی می توان به این نکته اشاره کرد که اگر فردی پس از تزریق چربی اگر فرد احساس کند که چربی تزریق شده کم می باشد این امکان وجود دارد که در جلسه ترمیمی مجدد حجم مورد نظز اضافه گردد و اگر میزان چربی در نظر شخص اضافه به راحتی و بون هیچ  عارضه ای می توان از میزان چربی تزریق شده کاست.

مزایا و معایب تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت باعث یک دست شدن چهره و رسیدن فرد به صورتی زیبا و جوان خواهد شد. تزریق چربی بدین گونه است که پزشک و متخصص پوست و مو در اقدامی مجزا چربی رااز بخشی از بدن اخذ کرده و به بخش های صورت متقاضی که نیاز دارد بااحتیاط و رعایت اصول پیاده سازی می نماید.

ما در این مقاله سعی نموده ایم که به توضیح جامع و مفصل پیرامون نکات مهم تزریق چربی به بدن و مزایا و معایب تزریق چربی به صورت بپردازیم. جهت کسب اطلاعات لازم در این زمینه بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس لطفا ما را با ادامه مطلب همراهی بفرمایید…

تزریق چربی برای کاهش چین و چروک، پوشاندن اسکار و کمتر شدن آن و زیباتر و جوانتر شدن صورت می گیرد. پزشک از چربی انتقال داده شده توسط خود بیمار با دستگاه ساکشن در لوله هایی به نام کانولا، اقدام به گرفتن چربی سرنگ هایی خیلی ظریف و ریز اقدام به تزریق در ناحیه پوست صورت، گونه ها، لب می کند. این پروسه هم مانند دیگر تزریقات زیبایی و درمانی، چون تزریق بوتاکس و یا تزریق ژل، پرکنندگی دارای مزایا و معایب خاص به خود است که در ذیل بدان اشاره خواهد شد.

مزایا و معایب تزریق چربی به صورتمزایای تزریق چربی به صورت

تزریق چربی چون از بدن خود متقاضی گرفته می شود، در نتیجه سازگارتر و هیچ گونه آلرژی و واکنشی را به مواد خارجی نشان نمی دهد.

روشی پرطرفدار که احتمال عفونت در آن بسیار کم است.

نتایج حاصل از این پروسه بلافاصله بعد از تزریق مشاهده می شود.

انتقال چربی روشی غیر تهاجمی که نیاز به هیچ گونه برش ندارد و صورتی زیبا و جوان را برای فرد به ارمغان می آورد.

ماندگاری این روش بالا می باشد و بهترین فایده در این پروسه حذف چربی هایی است که فرد خواهان از بین بردن آن است.

یکی از بهترین مزیت این روش در این است که متقاضی بعد از تزریق می تواند به ادامه فعالیت و کارهای روزمره خود بپردازد بدون نیاز به دوره نقاهت خاص و یا بستری شدن در کلینیک و یا بیمارستان را داشته باشد.

نکته: پزشک پوست و مو بعد از ۴ روز توصیه می کند که محل تزریق را به آرامی با حرکات دست، ماساژ دهد تا ورم کاهش پیدا کند و چربی تزریق شده به شکل و فرم دلخواه در آید.

مزایا و معایب تزریق چربی به صورت

معایب تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت همانند هر پروسه ای زیبایی دارای عوارضی است اما مزایای آن بیش از معایبش می باشد.

در زیر به برخی از عوارض آن اشاره می شود که شامل:

  • تورم و کبودی بعد از تزریق خفیف است که بعد از چند روز کاملا برطرف می شود.
  • بعد از ۶ ماه چربی جذب بدن می شود و مدت ماندگاری آن دائمی نمی باشد به همین جهت توصیه می شود که فرد تزریق را تکرار نماید.

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت

اغلب پزشکان و متخصصان پوست و مو بعد از تزریق چربی به صورت توصیه می کنند که رژیم غذایی خاص و متعادلی را رعایت کنند.

قبل و بعد از پروسه تزریق تا زمانی که پزشک منع کرده به هیچ وجه از دخانیات و مشروبات الکلی استفاده نشود.

در صورتی که بیمار داروی حاوی آسپرین مصرف می کند، حتما به پزشک اطلاع رسانی کند، زیرا این دارو رقیق کننده خون می باشد.

میزان جذب چربی در افراد متغیر است در نتیجه در برخی از افراد چربی دیر جذب بدن می شود و در برخی دیگر جذب با تاخیر صورت خواهد گرفت.

متقاضی بعد از تزریق از کمپرس یخ تا ۳ روز استفاده کند و به هیچ وجه نمک و غذای شور مصرف ننماید.

اگر تزریق چربی در ناحیه ای از صورت بیش از دیگر قسمت صورت منتشرشده باشد، جای نگرانی ندارد، زیرا به مرور چربی در صورت منتشر می شود و کاملا یک دست خواهد شد.

اگر چربی کشیده شده از بدن زیاد از حد باشد، فرد می تواند از پزشک بخواهد که سلول ها در محیطی استریل و سرد محافظت نمایند و در پروسه ها و تزریقات بعدی از آن استفاده شود. هر چند اخیرا استفاه از چربی تازه را در هر مورد بهترین دکتر پوست و مو در تهران بیشتر توصیه می کند.

اگر شما نیز به دنبال بهترین متخصص پوست و مو در تهران هستید می توانید از لینک مربوطه کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مطلب: 

دکتر صفیه چعباوی زاده

متخصص پوست و مو 20 سال سابقه در درمان بیماری های پوست و مو تربيت تيم جراحي مجرب در زمينه كاشت مو و استفاده از تكنولوژي های روزدنيا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + شانزده =

آنچه می خوانید