هزینه کاشت ابروی طبیعی چقدر است؟

هزینه کاشت ابروی طبیعی چقدر است؟
آنچه می خوانید...

ابروی هر فرد ممکن است به دلایل مختلف دچار آسیب دیدگی (شکستگی و …) و در نتیجه ریزش مو شود. از همین رو برای رفع این مشکل، راهکاری تحت عنوان کاشت ابرو پدیدار گشته است که بسیار مورد توجه قرار دارد. اما به علت تعدد پزشکان و افرادی که این فرآیند زیبایی را انجام می دهند، معمولا هزینه کاشت ابروی طبیعی، علاقمندان را دچار سردرگمی می نماید و آن ها نمی دانند که باید هزینه های گزاف را برای رسیدن به نتیجه مطلوب بپردازند و یا هزینه های ارزان برخی دیگر را باور کنند.

هزینه کاشت ابروی طبیعی چقدر است؟

در این مقاله می خواهیم در رابطه با این مسئله بیشتر صحبت کنیم. اما ابتدا از شما می پرسیم، به نظر شما آیا می توان بر اساس میزان هزینه مورد تقاضا از سوی پزشک و یا افرادی که کاشت ابرو انجام می دهند، پی به کیفیت کار آن ها برد؟

عوامل موثر بر میزان قیمت کاشت ابرو

شما حالتی را فرض کنید که قصد خرید وسیله ای را دارید که تنوع زیادی از لحاظ رنگبندی، برند، کاربردها و … دارد. طبیعتا هرچه این موارد با کیفیت بیشتری در وسیله مورد نظر شما استفاده شده باشند، هزینه بیشتری بابت خرید آن باید بپردازید و بالعکس؛ اگر کالایی با ویژگی های کمتر مورد پسند شما باشد، می توانید هزینه ای کمتر پرداخت نمایید. اما باید به این مسئله دقت کنید که آیا کیفیت کارکرد این دو کالا باهم یکسان است؟ میانگین طول عمر هر کدام از آن ها چه مقدار است؟

کاشت ابرو نیز همین است! یعنی عوامل مختلفی تعیین کننده قیمت آن می باشند که عبارتند از:

  • شرایط مراجعه کننده از لحاظ سلامتی و سابقه بیماری
  • مشکل ابرو
  • شدت ریزش مو و مشکلی که با کاشت ابرو باید رفع شود.
  • مواد و ابزاری که برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می گیرد.
  • روشی که برای کاشت مو انتخاب می شود.
  • میزان تخصص و مهارت پزشک

تمامی این ها جزو مواردی هستند که می توانند میزان هزینه لازم برای کاشت ابرو را تعیین کنند. از همین رو نمی توان مبلغ دقیقی برای این کار بیان کرد.

به منظور اطلاع از هزینه دقیق کاشت ابرو، لازم است به پزشک مورد نظر خود مراجعه نمایید تا پس از معاینه شما، بتواند اطلاعات دقیقی را ارائه نماید.

کاشت ابروی گران یا ارزان؟ مسئله این است!

ابتدای مقاله، از شما پرسیدیم که آیا به نظرتان ارزان و یا گران بودن هزینه کاشت ابرو، می تواند تضمین کننده کیفیت این اقدام زیبایی باشد یا خیر؟ حال می خواهیم باهم به این سوال پاسخ دهیم.

پاسخ این سوال قطع به یقین منفی است. چرا که نه هزینه های کلان نشان از کیفیت هستند و نه هزینه های ارزان نشان از نامرغوبی. درواقع آنچه برای تصمیم گیری در مورد کاشت ابرو اهمیت دارد، هزینه آن نیست. بلکه مهم این است که شما بتوانید پزشکی متخصص و با تجربه در این زمینه بیابید که بتواند نتیجه دلخواهی برای شما رقم بزند.

بنابراین سلامتی و زیبایی طاهر خود را فدای هزینه های ارزان و یا حتی گران ننمایید. چه بسا افرادی که هزینه های گزافی برای کاشت ابرو پرداخت کرده اند اما به نتیجه دلخواه نرسیده اند. در طرف دیگر نیز افرادی را داریم که فریب هزینه های ارزان را خورده اند و آن ها هم به نتیجه مورد نظرشان دست نیافته اند!

بنابراین به جای توجه به هزینه کاشت ابرو، لازم است از سوابق و میزان مهارت پزشک مورد نظرتان مطمئن شوید تا با خیالی آسوده فرآیند زیباسازی خود را آغار نمایید.

مزایا و معایب کاشت ابرو را می توان اینطور بیان کرد که معایب آن به حدی جزئی است که در مقابل مزایا به چشم نمی آید. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مربوط به آن را مطالعه نمایید و یا پیج اینستاگرام دکتر چعباوی زاده را دنبال نمایید.

عوارض کاشت ابروی نامرغوب

برخی موارد پس از کاشت ابرو رخ می دهند که کاملا طبیعی است و با نظارت پزشک و رعایت برخی نکات مراقبتی، قابل درمان می باشد. به عنوان مثال یکی از موارد شایع که پس از کاشت ابرو رخ می دهد، متورم و زخم شدن این قسمت از صورت می باشد.

حدودا بین ۴ الی ۶ ماه پس از کاشت، موی ابرو ریزش می کند و با رشد موهای جدید، ظاهری طبیعی به خود می گیرند. حال اگر این عمل توسط فرد دارای صلاحیتی انجام نشود، ممکن است نتیجه آن در کوتاه مدت از بین برود و حتی زخم های عمیق تری در چهره فرد ایجاد کند.

بنابراین به هیچ عنوان حین انتخاب پزشک و یا کلینیک مناسب برای کاشت ابرو عجله به خرج ندهید تا عوارض کمتر و مزایای بیشتری را متحمل شوید.

دکتر خوب برای کاشت ابرو انتخاب کنید

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، انتخاب پزشک است که برای موفقیت آمیز بودن نتیجه حاصل از کاشت ابرو اهمیت دارد. از همین رو لازم است که از سوابق، مهارت و میزان تخصص پزشک مورد نظر خود اطمینان داشته باشید تا بتوانید تصمیم درستی اتخاذ نمایید.

یکی از پزشکان خوب برای کاشت ابرو، دکتر صفیه چعباوی زاده است که به عنوان بهترین متخصص پوست و مو در تهران و کلینیک اکسیر مشغول به فعالیت می باشد.

اشتراک گذاری مطلب: 

دکتر صفیه چعباوی زاده

متخصص پوست و مو 20 سال سابقه در درمان بیماری های پوست و مو تربيت تيم جراحي مجرب در زمينه كاشت مو و استفاده از تكنولوژي های روزدنيا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

آنچه می خوانید