پاک کردن تاتو با لیزر در تهران

پاك كردن تاتو با ليزر در تهران
آنچه می خوانید...

پاک کردن تاتو با لیزر در تهران و تمامی نقاط کشور، یکی از بزرگ ترین معضلات افرادی است که روی پوست خود خالکوبی دارند و می خواهند از آن خلاص شوند. در گذشته یکی از اقداماتی که انجام آن غیر ممکن بود پاک کردن تتو و خالکوبی بود. اما این روزها با استفاده از بهترین و نتیجه بخش ترین روش ها و راهکار ها می توانند این کار غیرممکن و در ظاهر محال را، ممکن کنند.

تاتو یکی از کارهایی است که نه تنها در ایران، بلکه در سراسر جهان مورد توجه قرار دارد. در میان افرادی که نسبت به تاتو اقدام می کنند، برخی وجود دارند که پس از مدتی، به هر دلیلی، تصمیم به پاکسازی آن می گیرند. در گذشته امکان پاک کردن تاتو وجود نداشت اما به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی روش هایی به وجود آمد که افراد بتوانند تاتوی خود را پاک کنند.

یکی از روش های بسیار کاربردی که برای پاک کردن تاتو مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از لیزر است که با کمترین خطر، بهترین نتیجه را به ارمغان می آورد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد پاک کردن تاتوی خود را دارید، مطالعه این مقاله را به شما توصیه می کنیم. همچنین می توانید از بهترین مرکز پاک کردن تاتو با لیزر در تهران مطلع شوید.

چگونه با استفاده از لیزر، می توان تاتو را پاک کرد؟

به طور کلی امکان پاک کردن تتو و خالکوبی با لیزر وجود دارد اما اینکه لیزر چگونه می تواند چنین تاثیری را بگذارد مهم است.

پاک کردن تاتو با لیزر طی چند جلسه باید انجام شود تا بتواند تاثیر خود را نشان دهد. در طول مدتی که فرد در این جلسات شرکت می کند، لیزر به ناحیه تاتو شده می تابد و به از بین بردن رنگدانه های موجود در بافت پوست می پردازد.

با گذشت زمان، رنگدانه ها کمتر و کمتر و در نهایت محو می شوند. نکته ای که لازم است به آن اشاره کنیم این است که تاتوهای رنگی معمولا سخت تر از خالکوبی های سیاه رنگ پاک می شوند.

همچنین گاهی اوقات ممکن است پیش از تاباندن اشعه های لیزر، از بی حسی های موضعی در نواحی خالکوبی شده، استفاده گردد. بسته به میزان تاتو، مدت زمان وجود آن روی پوست، جنس پوست و عواملی از این قبیل، تعداد جلساتی که برای پاک کردن خالکوبی در نظر گرفته می شود، متفاوت است. لیزر مورد استفاده برای پاک کردن تاتو لیزر کیو سوئیچ است که در ادامه آن را توضیح می دهیم.

پاک کردن تاتو با لیزر Q-Switched

یکی از بهترین لیزر هایی که امروزه برای پاک کردن تاتو به کار برده می شود لیزر کیوسوئیچ می باشد که علت نام گذاری آن بهره گیری از یک قابلیت خاص می باشد. این قابلیت عبارت است از وارد کردن یکدفعه ای یک پالس از لیزر قدرتمند به پوست که ان انرژی دارای دوام خیلی کم و در حدود یک میلیاردم ثانیه است به همین دلیل با سرعت بالایی رنگ دانه های تاتو آن را جذب می کنند و آن را از بین می برند.

در جلسه اول معمولا میزان زیادی از تاتو پاک می شود اما ذرات ریزی ممکن است باقی بماند که این ذرات ریز نیز در جلسات بعدی پاک خواهند شد. این لیزر ها برای موارد دیگری نیز در کلینیک های پوست و زیبایی استفاده می شوند که عبارتند از:

از بین بردن قارچ روی ناخن

پاک کردن لک های پوستی که در اثر تابش نور خورشید ایجاد می شود.

از بین بردن ماه گرفتگی

برداشتن خال

جوانسازی پوست

از بین بردن ضایعات عروقی پوست

انواع لیزر Q-switched

همانطور که پیش از این نیز گفتیم لیزر کیو سوئیچ یک قابلیت است که برای حذف تاتو از روی بدن استفاده می شود و این قابلیت دقیقا مشابه همان قابلیت از بین برن مو های زائد است.

تفاوت این دو لیزر در این است که برای پاک کردن تاتو باید پالس وارد شونده سرعت و قدرت بسیار بالایی داشته باشد. در واقع می توان گفت هر لیزری زمانی که با کیو سوئیچ ترکیب شود می تواند برای از بین بردن تاتو موثر باشد.

همانطور که گفتیم لیزر کیوسوئیچ انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح هرکدام خواهیم پرداخت.

این نوع از لیزر در بیشتر موارد برای از بین بردن جای زخم، ماه گرفتگی ها که کم رنگ هستند و جوانسازی پوست استفاده می شود. معمولا در عملیات جوانسازی لک ها نیز از بین رفته یا کمرنگ می شوند. این لیزر طیف عظیمی از تاتو ها با رنگ های متنوع را می تواند پاک کند.

از این لیزر برای پاک کردن تاتو های رنگی استفاده می شود که معمولا به رنگ های سبز یا آبی کمرنگ می باشند. این لیزر ضعیف تر از دیگر لیزر ها عمل می کند و چون تاتو های رنگی کم است استفاده از این لیزر نیز بسیار کم دیده می شود.

این لیز می تواند در برداشتن خال و لک های ناشی از آفتاب، از بین بردن ماه گرفتگی، پاک کردن تاتو با رنگ های مختلفی که وجود دارد و … موثر باشد و آن ها را از بین ببرد.

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر در تهران

انجام لیزر درمانی برای این امر جزء روش های زیبایی محسوب می شود. بنابر این تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. از این رو افرادی که برای چنین اقدامی تصمیم دارند باید بدانند که هزینه آن کاملا باید از سوی خودشان پرداخت شود.

برای پاک کردن تاتو لازم است حتما به پزشک پوست و مو مراجعه شود و با توجه به عمق تاتو و رنگ و اندازه آن هزینه لازم برای پاک کردن تاتو مشخص شود.

البته دستگاه لیزر نیز در تعیین هزینه اثر گذار است. بنابراین باید توجه داشته باشید که هزینه در مراکز مختلف متغیر است

پاک کردن تاتو با لیزر

تعداد جلسات لارم برای پاک کردن تاتو

برای پاک کردن تاتو نمی تواند تعداد جلسات مشخصی در نظر گرفت زیرا این موضوع به فاکتور های مختلفی اعم از رنگ تاتو، زمان انجام تاتو، محل تاتو و … بستگی دارد. بنابراین می توان گفت با توجه به این فاکتور ها پاک کردن تاتو ممکن است ۲ تا ۱۱ جلسه طول بکشد.

جلسات پاک کردن تاتو با لیزر در فواصل مشخصی انجام می شود که این فواصل طبق خاصیت ترمیم پذیری پوست شما تعیین می گردد. در فاصله بین دو جلسه پوست خود را ترمیم می کند و رنگدانه های شکسته شده را از بین می برد. معمولا این فاصله ها به مدت ۴۰ تا ۴۵ روز می باشند.

در ادامه با دیدن ویدیو زیر می توانید نحوه تاثیر گذاری لیزر کیوسوئیچ را روی پوست متوجه شوید.

آیا پاک کردن تاتو با لیزر، عوارض دارد؟

اغلب افراد بر این باورند که پاک کردن تاتو عوارض طولانی مدتی را به همراه دارد اما باید بگوییم که اینگونه نیست. ممکن است علائمی به صورت موقت بروز کنند اما پس از مدتی رفع می شوند. و جای نگرانی ندارد.

برخی از عوارض موقتی که در اثر تاتو با لیزر بروز می کنند، به شرح زیر می باشد.

 • احساس دردی خفیف و شاید کمتر از خالکوبی کردن
 • قرمز شدن ناحیه ای که تحت تاثیر لیزر قرار گرفته است.
 • تورم و کبودی جزئی ناشی از لیزر

برای جلوگیری از این موارد و نیز عفونت پوستی، معمولا پس از لیزرتراپی تاتو، از انواع ویتامین ها و کرم های محافظ استفاده می شود. البته توجه داشته باشید که این موارد را تنها با تجویز پزشک مورد استعمال قرار دهید و از هر گونه اقدام خودسرانه بپرهیزید.

مزایای انجام پاک کردن تتو و خالکوبی با لیزر

 • یکی از مهم ترین مزایایی که این روش دارد این است که لیزر ها هیچ گونه آسیبی به بدن وارد نمی کند. زیرا که این اشعه ها کاملا ایمن هستند و خطری برای بافت پوستی و بدن افراد ندارند.
 • این روش روشی است که می تواند در زمینه پاکسازی کمک زیادی را داشته باشد. البته این شرط را فراموش نکنید که تعداد جلسات باید رعایت شود و تا جایی که این روش پاسخگو باشد باید جلسات را ادامه دهید.
 • پاک کردن تتو و خالکوبی با لیزر بدون هیچ گونه درد و ناراحتی است. زیرا که پیش از آنکه روند پاکسازی شروع شود از انواع بی حس کننده ها کمک می گیرند تا مراجعه کننده دردی را متوجه نشود.

مهم ترین مراقبت های قبل و بعد از پاک کردن تتو و خالکوبی با لیزر

 • یکی از مهم ترین نکاتی که باید پیش از انجام لیزر در نظر داشته باشید این است که از برنزه کردن و نیز قرار گیری در معرض تابش نور خورشید اجتناب کنید. البته این نکته را باید همچنان پس از انجام لیزر نیز رعایت کنید تا آسیبی به بافت پوستی شما وارد نشود.
 • از مراقبت های بعد از انجام لیزر این است که از پماد های ترمیم کننده استفاده کنید تا محل لیزر بهبود پیدا کند و نیز عفونتی در این ناحیه رخ ندهد.
 • اگر عفونتی در محل مشاهده کردید باید هرچه سریع تر به پزشک خود اطلاع دهید. البته این عارضه بسیار کم اتفاق می افتد.

بهترین پزشک متخصص برای از بین بردن تاتو در تهران

پاک کردن تاتو با لیزر، اقدامی بسیار حساس می باشد که در صورت سهل انگاری می تواند موجب بروز عفونت های پوستی در فرد شود و خطرات جدی برای او به دنبال داشته باشد. در ادامه شما را به دیدن نمونه کار پاک کردن تاتو توسط دکتر چعباوی زاده دعوت می کنیم.

در واقع پزشکی می تواند به خوبی از عهده پاک کردن تاتو با لیزر برآید که در زمینه پوست و مو تخصص داشته باشد و علاوه بر آن، از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشد بنابراین برای انجام این کار باید به بهترین متخصص پوست و مو مراجعه شود.

چکیده مطلب

در پایان امید است که تمامی اطلاعات ارائه شده بتواند روشنگر مسیر شما باشد و بتوانید با کمک گرفتن از روش لیزر برای پاکسازی تتو و خالکوبی خود اقدام کنید.

البته این نکته را باید در پیش چشم و نظر خود داشته باشید که مراکز زیادی برای انجام پاکسازی تتو و خالکوبی با لیزر به ارائه خدمات می پردازند. اما شما باید نهایت وسواس و دقت را در هنگام گزینش مرکز درمانی داشته باشد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

بسیاری از مراکز، خدماتی تخصصی را در این زمینه ارائه می کنند و از پرسنل و متخصصین خبره کمک می گیرند.

باید بگوییم که این شمائید که باید در برابر سلامتی بدنی خود مسئولانه رفتار کنید.

اگر شما نیز به دنبال بهترین متخصص پوست و مو در تهران  هستید می توانید از لینک مربوطه کمک بگیرید.

سوالات متداول

اشتراک گذاری مطلب: 

دکتر صفیه چعباوی زاده

متخصص پوست و مو 20 سال سابقه در درمان بیماری های پوست و مو تربيت تيم جراحي مجرب در زمينه كاشت مو و استفاده از تكنولوژي های روزدنيا

مطالب مرتبط

یک پاسخ

 1. سلام
  یه تتو روی ساعدم دارم یه نوشته به سایز ۷ سانتی متر که میخوام پاک کنم
  چند جلسه میخواد و هزینه اش هم لطف کنین بگین ممنون میشم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

آنچه می خوانید