پاکسازی پوست با میکرودرم آبریژن

پاکسازی پوست با میکرودرم آبریشن
آنچه می خوانید...

 پاکسازی پوست با میکرودرم آبریژن

در یک دهه اخیر روش های مختلفی برای پاکسازی پوست با میکرودرم آبریژن بکار گرفته شده است.

از جمله مهم ترین و شایع ترین روش هایی که برای انجام پاکسازی پوست انجام می پذیرد، میکرو درم آبریژن است.

در نوشتاری که در پیش رو دارید قصد داریم این روش زیبایی را از منظرهای مختلفی مورد بررسی قرار دهیم.

مهم ترین بخش هایی که در ادامه خواهد آمد:

 • روند انجام میکرو درم آبریژن
 • مزایای انجام میکرو درم آبریژن
 • مراقبت های بعد از انجام میکرو درم آبریژن
 • هزینه انجام میکرو درم آبریژن

پاکسازی پوست با میکرودرم آبریشنروند انجام میکرو درم آبریژن

در این روش مراحل بسیار ساده اند اما حساسیت های زیادی دارد از این رو باید با دقت انجام شود.

مراحل انجام میکرو درم آبریژن

ابتدائا متخصص و دکتر پوست تمامی سطح پوست صورت را پاکسازی می کند. بدین معنا که پوست صورت باید کاملا عاری از هر نوع ماده آرایشی باشد. اعم از کرم ها، مرطوب کننده ها و غیره.

بعد از مرحله اول با ابزار خاصی پوست صورت خراش داده می شود. البته نباید نگران این باشید که این اقدام دردناک و آسیب زا است.

بعد از این که اقدامات به انتها رسید باید بعد از انجام میکرودرم مراقبت های مخصوصی انجام شود تا روند بهبودی تسریع پیدا کند.

مزایای انجام میکرو درم آبریژن

واقعیتی که وجود دارد این است که جوانسازی پوست به روش میکرودرم آبریژن نتایج مثبت زیادی در پی دارد. از این رو طیف گسترده ای از زنان و حتی مردان می توانند از این روش درمانی و زیبایی کمک بگیرند.

از جمله مهم ترین مزایایی که برای روش میکرودرم آبریژن می توان برشمرد از این قرار است:

 • از بین رفتن محل جوش؛ در واقع افرادی که محل جوش های قدیمی روی صورت آن ها باقی مانده است و از زیبایی صورت آنها کاسته است می توانند از این روش زیبایی و درمانی کمک بگیرند.
 • جوان تر شدن پوست و صورت؛ زمانی که پوست صاف می شود تا حد زیادی بر جوان تر جلوه دادن صورت فرد تاثیر گذار است.
 • از بین رفتن محل لک ها؛ لک های پوستی در اثر علل و عوامل مختلفی ایجاد می شود. از جمله روش هایی که درکاهش اثر این لک ها اثر گذار خواهد بود میکرودرم آبریژن است.
 • کاهش میزان منافذ پوستی؛ با بکارگیری این روش می توان تمامی منافذی که در سطح پوست ایجاد شده اند رااز بین ببرند.
 • در مواردی بسیاری از خانم هایی که تاتو دارند می توانند از این روش درمانی و زیبایی کمک بگیرند. البته در صورتی که تاتو سطحی باشد تاثیر گذاری اش بیشتر خواهد بود.
 • از بین رفتن محل جوش هایی که به اصطلاح سرسیاه خوانده می شوند.

مراقبت های بعد از انجام میکرودرم آبریژن

یکی از مهم ترین نکاتی که بعد از انجام این روش درمانی و زیبایی باید مد نظر قرار دهید این است که زیر تابش مستقیم نور خورشید نباید قرار گیرید.

استفاده از انواع کرم ها و ضد آفتاب های مختلف باید به میزان کمی باشد و در صورتی که در فضایی قرار گرفتید که نور خورشید وجود نداشت باید به سرعت شسته شود تا مدت زمان طولانی روی سطح پوست باقی نماند.

نکاتی در زمینه میکرودرم آبریژن

 1. سوالی که همواره به طور پرتکرار پرسیده می شود این است که زمان انجام میکرودرم آبریژن چقدراست؟ برای پاسخ گویی باید گفت حداقل زمان مورد نیاز برای انجام این روش برای پاکسازی پوست ۱۵ دقیقه و حداکثر ۲۰ دقیقه است.
 2. تعداد جلسات مورد نیاز برای اثر گذاری روش میکرو درم آبریژن بسته به اینکه فرد تا چه میزان با مشکلات پوستی در گیر است متفاوت می شود.
 3. از دیگر نکات مهم این است که فاصله زمانی بین دو جلسه میکرودرم آبریژن چقدر باید باشد. در این مساله نیز عوامل مختلفی دخیل اند. در جلسات اولیه ممکن است دو هفته یکبار باشد اما در جلسات بعدی به ماهی یک بار کاهش پیدا کند. بسته به مشکلات و عارضه های پوستی افراد تعداد این جلسات متغیر خواهد بود.

دکتر صفیه چعباوی زاده متخصص پوست، مو و زیبایی می باشند. جهت دریافت مشاوره از دکتر چعباوی زاده با شماره های ۸۸۲۰۹۵۵۱- ۸۸۱۹۱۹۷۵ تماس حاصل نمایید، همچنین شما عزیزان می توانید از پیج اینستاگرام دکتر چعباوی زاده دیدن فرمائید.

هزینه انجام پاکسازی پوست به روش میکرودرم آبریژن

از آنجایی که این روش درمانی و زیبایی جزء درمان هایی است که تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد بنابراین مراکز مختلف و نیز پزشکان مختلف هزینه های گوناگونی را دریافت می کنند.

در مطب های مختلف بسته به این که پزشک از چه میزان تخصصی برخوردار است و نیز آن که بسته به این که مراجعه کننده چقدر مشکلات پوستی را تجربه می کند و باید این مشکل برطرف شود هزینه انجام میکرودرم آبریژن مختلف می شود.

البته این نکته را در پیش چشم و نظر خود داشته باشید که تفاوت هزینه در مطب های مختلف زیاد نیست.

چکیده مطلب

در پایان به عنوان سخن پایانی این نکته را یادآور می شویم انجام تمامی اقدامات زیبایی و درمانی باید از سوی بهترین و معتبرترین پزشکان این حوزه انجام شود.

زیرا در صورتی که کوچکترین مشکلی برای پوست و زیبایی شما رخ دهد گاها منجر به اتفاقاتی غیر قابل جبران خواهد شد.

از این رو توصیه این است که در خصوص زیبایی خود مسئولانه و محتاطانه عمل کنید روند اقدامات زیبایی را به مجرب ترین و توانمند ترین پزشکان بسپارید.

اگر شما نیز به دنبال بهترین متخصص پوست و مو در تهران هستید می توانید از لینک مربوطه کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مطلب: 

دکتر صفیه چعباوی زاده

متخصص پوست و مو 20 سال سابقه در درمان بیماری های پوست و مو تربيت تيم جراحي مجرب در زمينه كاشت مو و استفاده از تكنولوژي های روزدنيا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

آنچه می خوانید