کاشت ابرو به روش fut

کاشت ابرو به روشfut
آنچه می خوانید...

کاشت ابرو به روش fut واژه ای نام آشنا و پرطرفدار میان افرادی می باشد که در معقوله کاشت ابرو تحقیقات بسیاری انجام داده اند و با رایج ترین روش آن آشنایی دارند. درست است که این روزها روش های بسیاری برای پر کردن ابروها ارائه شده است اما هیچ کدام جای کاشت ابرو را نمی گیرند. روش هایی مانند تاتو ، هاشور و… که با استفاده از مواد شیمیایی اقدام به پر کردن ابروها می کنند موقتی بوده و بعد از مدتی از بین می روند. اما روش های کاشت ابرو دائمی می باشند و یکی از متداول ترین این روش ها کاشت ابرو به روش fut می باشد که موضوع مورد بحث این مقاله می باشد. اگر شما هم می خواهید اطلاعاتی در رابطه با کاشت ابرو به روش fut کسب کنید تا انتهای این مقاله با همراه باشید.

چرا کاشت ابرو؟

پیش از آنکه بخواهیم توضیحاتی در رابطه با کاشت ابرو به روش fut ارائه دهیم می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که اصلا چرا باید کاشت ابرو انجام داد؟

همه ما می دانیم که ممکن است در طول زندگی خود دچار ریزش ابرو شویم. ابروهایی که از دست می روند به سادگی دوباره رشد نمی کنند و ممکن است برای همیشه جای خالی آن ها در چهره نمایان شود. برخی از عواملی که می توانند سبب ریزش ابروها شوند ، شامل موارد زیر می باشند:

تاثیرات بالارفتن سن

با افزایش سن تولید مو از فولیکول ها متوقف می شوند و موها نازک تر و کمرنگ تر می شوند. به همین جهت ابروها دچار ریزش شده و یا از حجم و ضخامت آن ها کاسته می شود.

تغییرات هورمونی

بر هم خوردن تعادل هورمون ها به خصوص مشکلات تیروئیدی می تواند سبب ریزش ابروها شود.

بیماری های خود ایمنی

در این شرایط سیستم ایمنی به سلول های بدن حمله می کند و سبب می شود سلول های سالمی که مسئول رشد مو بودند را هدف قرار دهد و در نهایت ریزش مو اتفاق می افتد.

شرایط پوستی

برخی بیماری های پوستی مانند درماتیت آتوپیک و پسوریازیس می تواند سبب خشکی پوست و بروز التهابات پوستی شوند و درجاتی از ریزش ابرو را به دنبال داشته باشند.

مشکلات تغذیه

برخی ویتامین ها و مواد معدنی مانند بیوتین و اسیدهای چرب و زینک اگر در بدن کم باشند می توانند موجب ریزش ابروها شوند.

مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد همگی می توانند بر ریزش ابروها موثر باشند. بسیاری از افراد اقدام به روش های موقت می کنند که هم هزینه بر بوده هم بعد از مدتی از بین می رود. بنابراین کاشت ابرو به روش fit ،به روش fut و دیگر روش ها که دائمی می باشند تنها راه برطرف کردن ابروهای خالی می باشد.

کاشت ابرو دائمی

نتایج باورنکردنی کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش fut

کاشت ابرو به روش fut یکی از روش های سنتنی و رایج برای کاشت مو می باشد که از سال ها پیش مورد استفاده بهترین متخصص پوست و مو در تهران بوده است . این روش شامل مراحل زیر می باشد:

۱- بانک مو در این روش موهای پشت سر می باشد. علت انتخاب موهای پشت سر این می باشد که امکان ریزش در این بخش کمتر است و این موها نسبت به ریزش مقاومت بیشتری دارند. نواری باریک به عرض یک تا یک و نیم سانت در قسمت پشت سر زده می شود. جراح برش را به گونه ای می زند که کمترین میزان زخم را بر جای داشته باشد.

۲- در این مرحله گرافت ها از نوار برش زده و جدا شده برداشته می شوند. این مرحله دقت بالایی می خواهد و به همین دلیل زیر میکروسکوپ های مخصوصی انجام می شود و بسته به ضخامت ابروهای فرد ۱۰۰ تا ۲۵۰ گرافت برداشت می شود.

۳- پس از برداشت گرافت ها برش های ریز و بسیار کوچکی روی ابروها ایجاد می شود تا بتوانیم فولیکول ها را پیوند بزنیم. عمق و زاویه موهای کاشت شده بایستی به گونه ای باشد که در صورت رشد کاملا طبیعی به نظر برسد.

مزایای کاشت ابرو به روش fut

از مزایای کاشت ابرو به روش fut در مقایسه با دیگر روش ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • نتایج این روش بسیار طبیعی می باشد به خصوص اگر توسط پزشک خبره و با تجربه انجام شود.
  • تعداد بالایی گرافت به ابروها پیوند زده می شود و فرد ابروهایی دلخواه و پرپشت خواهد داشت.
  • افزایش اعتماد به نفس به دلیل داشتن ابروهایی پهن و پر پشت
  • مقرون به صرفه بوده و دائمی است.

نتیجه گیری

با مطالعه این مقاله دریافتیم که کاشت ابرو به روش fut یکی از متداولترین و مقرون به صرفه ترین روش های کاشت ابرو می باشد که مزایای بسیاری به دنبال دارد. استفاده از روش های کاشت ابرو می تواند دائمی باشد و مشکلات صرف وقت و هزینه برای روش های موقتی را به دنبال نخواهد داشت.

اشتراک گذاری مطلب: 

دکتر صفیه چعباوی زاده

متخصص پوست و مو 20 سال سابقه در درمان بیماری های پوست و مو تربيت تيم جراحي مجرب در زمينه كاشت مو و استفاده از تكنولوژي های روزدنيا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

آنچه می خوانید