کاشت ابرو مردانه امکان پذیر است؟

کاشت ابرو مردانه
آنچه می خوانید...

کاشت ابرو مردانه، همانند زنان، انجام شود. در حال حاضر، کاشت ابرو مردانه به عنوان یکی از روش‌هایی جهت کمک به افرادی که ابروهای ضعیف، ناپدید، فاقد خطوط و یا ابروهای ریز دارند، پیشنهاد می‌شود. این فرایند، شامل قرار دادن مجموعه ای از موهای طبیعی و یا مصنوعی در محل ابروها، برای بهبود ظاهر ابروها است. برای انجام این فرایند از موهای پشمکی و کوتاه استفاده می شود تا به نظر طبیعی تر بیاید.

کاشت ابرو مردانه چیست؟

در ابتدا لازم است بدانید که امروزه کاشت ابرو مردانه در بسیاری از کلینیک های زیبایی و زیر نظر متخصص پوست و مو انجام می شود. با انتخاب این روش زیبایی و درمانی شما از شر ابروهای کم پشت و یا طاس خود خلاص خواهید شد. اگر شما آقایون هم به دنبال چهره ای جذاب هستید ما به شما توصیه می کنیم که کاشت ابرو مردانه را نیز انجام دهید زیرا که این روش، علاوه بر جذاب تر کردن چهرهتان، سن شما را بسیار کاهش خواهد داد که این موضوع برای بسیاری از بانوان و آقایان، تا حد زیادی جذاب است.

توجه داشته باشید در کاشت ابرو مردانه، ابرو های شما ظاهر مردانه خود راحفظ خواهند کرد. مدت زمان انجام این عمل هم به مواردی همانند: پیوندهایی که روی هر فرد باید انجام شود، بستگی دارد اما به طور کلی این عمل حدود ۵ تا ۶ ساعت زمان می برد. کاشت ابرو به شیوه مردانه، به وسیله ابزارهای بسیار ظریف و راهکارهای کم تهاجمی صورت می گیرد.

دلایل ریزش ابرو در مردان

قبل از شروع فرایند کاشت ابرو، لازم است ابتدا یک مشاوره با یک پزشک متخصص فردی که این فرایند را می‌خواهد انجام دهد، انجام داده شود. در این مشاوره، پزشک با توجه به نوع پوست، شکل صورت، ویژگی‌های فردی و سایر عوامل دارای اهمیت برای انتخاب بهترین روش کاشت ابرو، به فرد نحوه این روش را توضیح خواهد داد. اگر شما به دنبال انجام کاشت ابرو هستید، بهتر است با یک پزشک متخصص و مجرب در این زمینه مشورت کنید.

آیا کاشت ابرو برای مردان هم انجام می‌شود؟

کاشت ابرو برای مردان نیز امکان‌پذیر است. ابروهای مناسب به دلیل تعداد موهای کم و یا به دلیل آسیب دیدگی ممکن است برای مردان نیز نامناسب باشد. در حالی که در گذشته کاشت ابرو مردانه خیلی پر طرفدار نبود، اما به تدریج تعدادی از مردان با مشکلات مشابه با کمک تکنیک های کاشت ابرو تحت درمان بوده و با نتایج رضایت بخشی روبه رو شده اند. در عمل، فن آوری کاشت ابرو برای مردان و زنان یکسان است و شما می توانید با متخصص تجربه دار و متبحر در این زمینه در ارتباط باشید تا در مورد گزینه های کاشت ابرو مردانه، روش های موجود، هزینه ها و نتایج انتظاری صحبت کنید.

کاشت ابرو برای مردان

چه کسانی برای کاشت ابرو طبیعی مردانه مناسب هستند؟

کاشت ابرو طبیعی مردانه، برای همه افرادی که موهای ابرویشان به دلیل نواقص ژنتیکی، بیماری، بی‌نظمی در رشدموها، صدمات یا کاهش شدید نمایی در موهای ابرو، کمتر از حد نرمال ویا خالی شده باشد مناسب است. علاوه بر این، مردانی که به دنبال تقویت و القای جهش در ابرو هستند می‌تواند جراحی کاشت ابرو مردانه را انجام دهند.

با این حال، این روش برای برخی افراد مناسب نیست، بنابراین بهتر است با بهترین متخصص پوست، مو و زیبایی در این مورد صحبت کنید.

کاشت ابرو در مردان چه مزایایی دارد؟

کاشت ابرو یک روش زیبایی‌شناسانه است که برای پر کردن فاصله‌های خالی بین خطوط ابرو و همچنین پر کردن نواحی کم مو و در نتیجه ایجاد ابرویی تر و جذاب‌تر در خط چشم استفاده می‌شود. برای مردان، این روش به تعداد بیشتری مساحت سطح برای کاشت مو در بخش‌های کم‌مو یا بی‌مویی در فاصله ابرویی، اشتغال نیروهای شغلی مرتبط با صنایع سر و صورت (مانند آرایشگران،بازیگران، مدل ها و …) و برای وجه تعریف و ظاهر مهم است. برای انجام کاشت ابرو، روش‌های مختلفی وجود دارد، از جمله روش کاشت موی فولیکولیو؛ که در آن برای کاشت مو، هر کدام از موهای از پیش برداشته شده‌ای را در بین موهای موجود پیشین جایگزین می‌کنند.

کاشت ابرو در مردان

هر چند که کاشت ابرو یک روش مؤثر برای افزایش جلوه تناسب اندام و ظاهر جذاب است، اما باید دانست که این روش با خطراتی همراه است. بعضی از عوارض شایع کاشت ابرو شامل عفونت، خونریزی، واکنش آلرژیک و نارسایی مواد، متاسفانه با عمل پزشکی همراه است.

نکته‌ای که برای همه‌ی افراد مهم است، این است که باید متوجه باشند که کاشت ابرو، گرچه یک روش زیبایی‌شناسانه است اما همیشه نمی‌تواند یک راه حل بدون ریسک باشد. آن راه حلی که به نیازهای شما منطبق باشد و همچنین با توجه به شرایط فردی شما بهترین روش راهکار خواهد بود.

کاشت ابرو در مردان چه معایبی دارد؟

کاشت ابرو یکی از روش‌هایی است که برای بهبود شکل و زیبایی بخشیدن به ابروها استفاده می‌شود. در بعضی از مردان قطعه‌هایی از ابرو ممکن است به دلایل متفاوتی از جمله ضعیف بودن جمجمه، تقویت نشده بودن ماهیچه‌های ابرو و یا دیگر علل بیمارانه، از دست رفته باشد. با این حال، به عنوان یک روش زیبایی، کاشت ابرو برای مردان معایبی هم دارد که شایع ویژگی‌های مردانه مثل رنگ پوست تندرستی معمولا لازم نیست تحت تاثیر خود قرار گیرد. معایب کاشت ابرو شامل:

  • با برخی از عوارض جانبی مثل خارش، التهاب و یا خونریزی پس از جراحی.
  • ممکن است جراحی باعث ایجاد عوارض احتمالی مانند عفونت شده و یا درد شود.
  • کاشت ابرو به دلیل برداشتن کوتاه مدت موهای باقی‌مانده از موهای ابروهای طبیعی می‌تواند به طور ظاهری شبیه بریدن بهمن است.
  • ممکن است شکل نامناسب، نامتقارن یا قابل قبول نباشد.

به طور کلی، پیش از تصمیم گیری برای کاشت ابرو در مردان، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و همه جوانب را با دقت بررسی کنید تا تصمیم بهتری برای خودتان بگیرید.

عوارض کاشت ابرو مردانه

آیا کاشت ابرو برای آقایان خطرات و عوارضی دارد؟

کاشت ابرو برای آقایان نیز خطراتی دارد. در واقع، هرگونه عمل جراحی، بخشی از خطرات و عوارض را در بر دارد. بعضی از عوارض کاشت ابرو شامل عفونت، خونریزی، سردردها، کبودی و انسداد لوله های مویی ابرو است.همچنین، در مواردی که عمل بدرستی انجام نشود، ابرو‌های تزئینی نامنظم، نامتقارن و بی‌طراوت به وجود می‌آید. همچنین، ابرو‌های کاشته شده ممکن است بسیار بزرگتر و ضخیمتر از ابرو‌های طبیعی شما باشند. برای جلوگیری از اینگونه خطرات و عوارض، بهتر است که با یک جراح مجرب مشورت کرده و در صورت نیاز به عمل، نکاتی مانند نام یک جراح مجرب و قابل اعتماد، اطمینان از برنامه و روش کاری، و استفاده از ابزارها و تکنولوژی‌های مدرن و به‌روز را رعایت کنید.

دوره نقاهت کاشت ابرو آقایان چقدر است؟

دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو مردانه  معمولاً تا یک هفته به طول می‌انجامد. در این دوره شما باید از ورزشهای شدید و فعالیت‌هایی که باعث بالا رفتن فشار خون می‌شوند، خودداری کنید. همچنین از شستشوی صورت با آب سرد و استفاده از لوازم آرایشی مانند آرایش صورت، پودر و کرم‌های ضد آفتاب خودداری کنید. درضمن مراجعه به پزشک معالج برای بررسی نقاهت بعد از عمل ضروری است و با توجه به شرایط بیمار و نوع اقدام، این دوره ممکن است متفاوت باشد. برای داشتن ابروهایی زیبا و متناسب با چهره، قبل از کاشت ابرو، بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید.

هزینه کاشت ابروی طبیعی

کاشت ابرو مردانه، امروزه یکی از نوین ترین و پرطرفدارترین روش های کاشت ابرو در بین افراد شناخته شده است. همان طور که می دانید یکی ازمهم ترین اجزای چهره، ابرو ها هستند که تعداد زیادی از افراد به دلیل نداشتن سبک زندگی سالم، ژنتیک و … ابروهای کم پشتی دارند که این افراد می توانند با انتخاب کاشت ابرو، زیبایی و جذابیت ابروهای از دست رفته خود را دوباره باگردانند.

مراحل کاشت ابرو مردانه

کاشت ابرو در آقایان در چند مرحله انجام می شود؟

همان طور که می دانید این روش زیبای همانند سایر روش ها دارای مراحلی است که در ادامه به شرح کامل هر یک از این مراحل پرداخته ایم.

در ابتدا پزشک با استفاده از بی حسی موضعی فرد مراجعه کننده را برای انجام کاشت ابرو مردانه بی حس می کند. لازم به ذکر است بدانید که این بی حسی، هم برای ناحیه پذیرنده و هم ناحیه اهدا کننده صورت می گیرد.

در مرحله دوم، از منطقه پشت گوش فرد، فولیکول های مو برداشته می شوند و سپس، با ایجاد سوراخ هایی در ناحیه ابرو، جایگزین می شوند.

لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که کاشت ابرو به روش مردانه بایستی حتما در یک کلینیک زیبایی معتبر و زیر نظر یک بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران انجام شود زیرا در صورتی که این فولیکول ها در زاویه ای نادرست قرار نگیرند، ابرو حالت به شدت بدی را به خود خواهد گرفت.

در برخی موارد لازم است داوطلبان آقا برای انجام این روش، علاوه بر شرکت در جلسات زیبایی کاشت ابرو، در جلسه اصلی کاشت ابرو هم طبیعی نیز شرکت کنند زیرا که در طی این جلسات پزشک شما می تواند ابروهای شما را به تراکم و حجم دلخواه خود برساند.

توصیه می کنیم که در تمامی مراحل انجام کاشت ابرو مردانه آرامش خود را حفظ کنید و در کار پزشک خود هیچ دخالتی نداشته باشید تا نتیجه رضایت بخشی از فرایند کاشت ابرو داشته باشید.

ماندگاری کاشت ابرو مردانه

در میزان ماندگاری کاشت ابرو مردانه چه عواملی تاثیر گذار هستند؟

لازم است بدانید که عوامل زیادی در میزان ماندگاری کاشت ابرو تاثیر گذار هستند که در ادامه به هر یک از آنها اشاره نمودیم.

یکی از مهم ترین فاکتورها، بانک موی فرد مراجعه کننده است. به طور کلی، در صورتی که فولیکول های فرد مراجعه کننده ضعیف و رشد مناسبی نداشته باشند، کاشت ابرو در آقایان با ماندگاری کمتری روبرو خواهد بود. در این موارد پزشک توصیه خواهد کرد که این افراد در روش کاشت ابرو از الیاف مصنوعی استفاده کنند زیرا که الیاف های مصنوعی با ماندگار طولانی تری روبرو هستند و همچنین این الیاف ها، ظاهری طبیعی تری به صورت خواهند داد.

در برخی موارد در کاشت ابرو مردانه ممکن است آقایان دچار ریزش شوند که باید بگوییم این موضوع کاملا طبیعی است که این ریزش می تواند به دلایل مختلفی بروز پیدا کند.

از جمله مواردی که سبب ریزش ابرو در مردان می شود می توان به مواردی همچون؛ تغییرات هورمونی، استرس های کاری و بیماری های ژنتیکی اشاره کرد.

سوالات متداول

اشتراک گذاری مطلب: 

دکتر صفیه چعباوی زاده

متخصص پوست و مو 20 سال سابقه در درمان بیماری های پوست و مو تربيت تيم جراحي مجرب در زمينه كاشت مو و استفاده از تكنولوژي های روزدنيا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 14 =

آنچه می خوانید