کاشت مو

کاشت مو
آنچه می خوانید...

کاشت مو

مو از جمله عناصربسیار مهم بدن انسان بوده و کاربرد های فراوانی دارد. هر انسان تا یک صد هزار تار مو دارد اما به مرور زمان و در اثر عوامل متفاوتی مانند از جمله بیماری های ارثی به تدریج ریشه مو تضعیف شده و در مواردی حتی باعث تاسی برخی افراد می شود. اما برای درمان ریزش مو چه روش هایی وجود دارد؟ آیا کاشت مو راهی مطمئن برای جبران موهای از دست رفته می باشد؟

کاشت موی طبیعی

یکی از تاثیرگذارترین بخش صورت افراد، خط رویش مو در قسمت فوقانی پیشانی است که نقش عمده ای در زیبایی چهره ایفا می کند.  با بالا رفتن سن بخشی از موهای سر به تدریج نازک شده و شروع به ریزش می کند واصطلاحا پیشانی فرد بلند می شود. درجهان ۶۰% از افراد یا تاس هستند و یا در مرحله از دست دادن موهای خود هستند و اغلب  با درمان های دارویی به نتیجه دلخواه نمی رسند و توجه آنها به سمت بمباران های تبلیغاتی در زمینه کاشت مو، معطوف می شود. آنچه مهم است لزوم هوشیاری افراد در مورد مشاوره با متخصصین پوست و مو می باشد. زیرا در برخی موارد مضرات استفاده از روش ها و داروهای غیر استاندارد، غیر قابل جبران است.

دکتر صفیه چعباوی زاده متخصص پوست، مو و زیبایی می باشند. جهت دریافت مشاوره از دکتر چعباوی زاده با شماره های ۸۸۲۰۹۵۵۱- ۸۸۱۹۱۹۷۵ تماس حاصل نمایید، همچنین شما عزیزان می توانید از پیج اینستاگرام دکتر چعباوی زاده دیدن فرمائید.

چه کسانی کاندید کاشت مو می باشند؟

یکی از عواملی که موجب می شود سن افراد بالاتر نشان داده شود عقب رفتن خط رویش مو می باشد. در سنین بالای ۵۰ سالگی معمولا ۵۰% افراد دچار درجاتی از ریزش مو می شوند. در برخی افراد که در سنین ۲۵ سالگی شقیقه های آنها به عقب می رود و پیشانی شان بلند می شود و اگر به درمان های دارویی جواب ندهند می توان از روش کاشت مو انجام داد.

انواع روش های کاشت مو

دو روش بسیار مهم کاشت مو وجود دارد: FUT و  FIT

روشFUT : نواری است که زیر میکروسکوپ  برداشته می شود. فولیکول های یونیت موهای یکدانه ای ، دوتایی و سه تایی . آن حالتی که حالت طبیعی زیر میکروسکوپ تقسسیم می شود معمولا برای ایر لاین حدود ۵/۰  الی ۱ سانتی مترکه بستگی به جلوی مو های FUT تکدانه ای دارد استفاده می شود بصورت نامنظم وآن ۱ سانتی متر به تدریج زیاد می شود ویک حالت طبیعی پیدا می کند. حدود ۶۰یا ۷۰ % موارد یک جلسه برای ایر لاین شرایط کافی وجود  دارد دربعضی ها که پوست مقداری آتروفید نازک است ودچار تغییرات   شده  انجام می شود. FIT نیست وبه روش FUT ممکن است که ۶ ماه بعد احتیاج به ترمیم داشته باشد.

کاشت مو
کاشت مو

روش FIT : این افراد فقط یک نوار باریک درپشت سر دارند همان ۳تا ۴ سانتی متر گفته شده کاندید خوبی نیستند . افرادی که در سن۲۰-۱۹ سالگی تا ۳۰ سالگی دچار تاسی می شوند معمولا آتروفی دارند که پوست نازکی دارند. اگر کاندید باشند ناحیه پشت ، تراکم  خوبی دارد بستگی به تشخیص پزشک دارد. اگر تراکم خوب باشد  پوست حالت الاسیتی داشته باشد (شل باشد) ناحیه بیشتری را میتوان در  جلوی سر FUT  یک جلسه برداشت برای این افراد خط موی بالا که تراکم نمی شود انجام داد . اگر کاندید خوبی باشد یک جلسه با تو سط  پانچ از قسمت روی سر یا از بدن هم می توان استفاده کرد  با تک برداشتFIT را می توان تقریبا ۷-۸ سانتی متر کاشت.

درقسمت جلوی سر لازم است که موی سر را کوتاه کرد از روزی که پانسمان است موهای جلوی سر بصورت چتری استفاده کرد تا موها رشد کنند در قسمتی که پشت سر منطقه برداشت است موی زیادی دارند که می توان این کاررا کرد.

بیشتر بخوانید : مهم ترین مراقبت های بعد از کاشت مو 

کسانی که کاملا تاس هستند مورا از عقب آورده واحتیاج به دارو ندارد . برای اینکه بخواهیم تراکم دهیم وبرای اینکه بخواهیم موهایی که داشته حفظ شود یک سری موهای ترمینال است وموهای ضخیمی است که در حال ریزش است بلدوس می کاریم. آن قسمت هایی که ترمینا ل دارد وآن قسمت هایی که موی ریز دارد را حساب نمی کنیم و می کاریم. وآن قسمت هایی که ترمینال  دارد کاشت نمی کنیم واز موهای خود بیمار استفاده می کنیم. بعد از عمل از محلول های ماینوکسیدی یا قرص فینوسترایو استفاده شودکه منطقه پوشش تاس نشود. موهایی که ترمینال و موهای ضخیم  دارد حفظ شود وعمق و زاویه آن طراحی شود که به موهای قبلی بیمار آسیب نرساند.

جهت آگاهی از بهترین متخصص کاشت مو وابرو در تهران لر روی لینک مربوطه کلیک نماییید.

اشتراک گذاری مطلب: 

دکتر صفیه چعباوی زاده

متخصص پوست و مو 20 سال سابقه در درمان بیماری های پوست و مو تربيت تيم جراحي مجرب در زمينه كاشت مو و استفاده از تكنولوژي های روزدنيا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

آنچه می خوانید